نامه‌ی “رونالدینیو” به هواداران بارسا

رونالدینیو در نامه‌ای تشکرآمیز از هواداران آبی – اناری‌ها با آنها خداحافظی کرد. او ابراز امیدواری کرد که با پیراهن این تیم فوتبال را کنار بگذارد.


به گزارش ایسنا، در متن نامه‌ی رونالدینیو به هواداران بارسا آمده است: «پیش از همه می‌خواهم از هواداران بارسلونا سپاس‌گذاری کنم. همواره از احساس و عواطف آنها بهره برده‌ام. در بارسلونا خوشحال بودم چرا که مردم احساس فوق‌العاده‌ای به من می‌بخشیدند. همواره در مسیر پیشرفت خود این عواطف را حس کردم و آنها همیشه به من نیرو بخشیدند.


از بازی در بارسا لذت بردم و از خوشحالی هواداران خوشحال می‌شدم. به مردم کاتالونیا که همواره نسبت به من ابراز احساسات کردند احساس نزدیکی می‌کردم. با در سر داشتن این رویا که روزی قادر به خداحافظی در نوکمپ باشم به زندگی ادامه می‌دهم. رهسپار یک باشگاه بزرگ هستم اما، با احساس از دست دادن جایی که در آن خوشحال بودم و نه تنها جام‌هایی را در این تیم کسب کردم بلکه مهمتر از همه احساس خود را با دیگران قسمت کردم. برزیلی‌ها همواره برای شادی مردم فوتبال بازی می‌کنند، این هدف من بود و از اینکه به هدف خود دست پیدا کردم، خوشحال هستم.


همچنین می‌خواهم بابت حمایتی که از سوی هر یک از بازیکنان تیم در رختکن دریافت می‌کردم، تشکر کنم. بازی در کنار بازیکنانی که هم از کیفیت حرفه‌ای و هم از حس شوخ طبعی بهره می‌بردند، برایم باعث افتخار است. ما گروه بزرگی داشتیم و هر یک از اعضا خود را فدای موفقیت تیم می‌کرد. هیچ بازیکنی به تنهایی به مقامی نمی‌رسد.


یک تشکر به هموطنان خود و باشگاه برای موفقیت‌های فردی که در این مرحله بدست آوردم بدهکارم. به ویژه تشکر به خاطر بدست آوردن جایزه بهترین بازیکن سال جهان و توپ طلای اروپا.


از شما تشکر می‌کنم چرا که در اینجا بهترین سال‌های زندگی‌ام را تجربه کردم. قصد ندارم مربیان، ماساژورها، دکترها و کارکنان باشگاه را از یاد ببرم چرا که آنها هم بخشی از موفقیت‌های ما بودند. تشکر ویژه‌ای هم از مدیران باشگاه که مرا پشتیبانی کردند و رسانه‌ها و مطبوعات که در سال‌های طولانی در کنار من بودند، دارم.


با تجربه لحظه‌های فراموش نشدنی و استثنایی بارسا را ترک می‌کنم. لحظه‌هایی که بارها و بارها رخ دادند. زندگی خوشحال کننده در بارسلونا و با بارسلونا را دوست داشتم. تمامی این احساس‌ها در قلب من جاودانه می‌ماند. فوتبال یک بازی، یک جشن و یک ورزش است که شادی می‌بخشد و شادی می‌پراکند. ما نیازمند هستیم که فوتبال را لبخند به لب بازی کنیم. این چیزی است که آن را درک می‌کنیم. از اینکه با من لبخند زدید، مشتکرم.»


رونالدینیو چهار سال برای بارسلونا توپ زد و به همراه این تیم دو بار قهرمانی در لالیگا، دو قهرمانی در سوپر جام اسپانیا و یک بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. از دستاوردهای وی در بارسلونا نیز می‌توان به دو بار رسیدن به عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال جهان و توپ طلای اروپا، بهترین بازیکن سال اروپا، دو عنوان بهترین بازیکن سال فیفا، عنوان بهترین بازیکن سال باشگاه‌های اروپا، بهترین مهاجم باشگاهی اروپا، بهترین بازیکن قاره آمریکای جنوبی حاضر در اسپانیا و دو بار جایزه بهترین بازیکن خارجی حاضر در لالیگا اشاره کرد.