نان: ایران فعالیت هسته‌ای را لغو کند

کوفی عنان، دبیرکل سازمان ملل، در همراهی با فشارهای ظالمانه غرب علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، در اظهاراتی نسنجیده از تهران خواست تمام فعالیت‌های صلح‌آمیز خود را متوقف کند.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری «رویترز»، عنان از ایران خواست تا با متوقف کردن فعالیت‌های هسته ای خود به گفت‌وگو با روسیه و اتحادیه اروپا بازگردد.

عنان در جمع خبرنگاران افزود: آنچه که مهم است این است که هر دو طرف آماده گفتگو هستند و من از آنها خواهم خواست تا گفتگوها را ادامه دهند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین خاطر نشان کرد: در این میان، این مسئله مهم خواهد بود که هیچ گامی در راستای افزایش تنش‌ها و کشمکش‌ها اتخاذ نشود و من امیدوارم که ایران به توقف فعالیت‌های هسته‌ای خود که اکنون دراین راه قرار دارد، ادامه دهد و اجازه دهد تا گفت‌وگو‌ها پیش برود.

وی افزود: اگر موضوع هسته‌ای ایران به شورای امنیت ارجاع شود من به همراه اعضای این شورای تلاش خواهم کرد تا بهترین راه برای تعامل با این موضوع پیدا شود.

عنان قرار است دوشنبه آتی با جورج بوش رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار کند که موضوع هسته‌ای ایران را یکی از محورهای مهم دیدارش با بوش اعلام کرده است.