نجات زائران امام رضا (ع) از آتش‎سوزی هتل

آتش سوزی در هتل آپارتمان مشهد

باشگاه خبرنگاران: ساعت یک بامداد ۱۲ دی ماه یک هتل آپارتمان در میدان بیت المقدس شهر مشهد دچار آتش سوزی شد.

این آتش سوزی که در قسمت طبقه منفی یک این هتل آپارتمان هفت طبقه، شعله ور شده بود باعث ایجاد دود گرفتگی در سایر طبقات نیز شده بود.

دود گرفتگی غلیظ در هتل آپارتمان و همچنین حجم آتش، جان بیش از ۶۰ زائر رضوی را به خطر انداخته بود و مسافران این هتل نیز توان خارج شدن از این هتل آپارتمان هفته طبقه را نداشتند.

ابوالفضل تیموری مدیر حوزه سه عملیات آ‌تش نشانی شهر مشهد به باشگاه خبرنگاران گفت: پس از اطلاع این حادثه به آتش نشانی از طریق سامانه ۱۲۵ به دلیل حساسیت موضوع و تراکم هتل آپارتمان در منطقه ‌آتش سوزی بلافاصله هفت ایستگاه امداد و نجات و اطفاء حریق در سراسر شهر مشهد جهت نجات جان زائران و خاموش کردن آتش به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته این مقام مسئول و آتش نشانی شهر مشهد امداد گران آتش نشانی پس از استقرار در محل با باریکی معبر مواجه شدند که این موضوع استفاده از نردبان ۳۲متری برای نجات زائران داخل هتل را به آتش نشان‌ها نمی‌داد.
وی تصریح کرد: آتش نشان‌ها به سرعت وارد هتل شده و ۶۰ مسافر داخلی و خارجی این ساختمان را به پشت بام هدایت کردند و سپس به اطفاء حریق و خارج کردن دود از هتل آپارتمان پرداختند.

تیموری با اشاره به این که علت این آتش سوزی با  وجود سیستم هشدار حریق در هتل آپارتمان همچنان در حال بررسی است، اظهار داشت: این آتش سوزی هفت مصدوم بر جای گذاشت که سه تن از آن‌ها به صورت سرپایی درمان شدند و در نهایت یک مرد ۳۰ساله، زن پنجاه ساله و یک کودک هفت ماهه به دلیل شدت دود زدگی توسط یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

گفتنی است؛ با بررسی آتش نشان‌ها و مشخص شدن نا ایمن بودن این هتل ‌آپارتمان تمامی مسافران این ساختمان به سایر هتل‌های شهر مشهد منتقل شدند.

لازم به ذکر است؛ عملیات لکه گیری و ایمن سازی محل حدود سه ساعت به طول انجامید و هنوز برآورد ریالی این آتش سوزی مشخص نشده است.

آتش سوزی در هتل آپارتمان مشهدآتش سوزی در هتل آپارتمان مشهدآتش سوزی در هتل آپارتمان مشهدآتش سوزی در هتل آپارتمان مشهدآتش سوزی در هتل آپارتمان مشهدآتش سوزی در هتل آپارتمان مشهدآتش سوزی در هتل آپارتمان مشهد