نحوه دوخت کوسن به شکل گل رز

لوازم مورد نیاز :

۱- دامن دست دوم – هر چقدر این دامن بلندتر باشه بهتره
۲- بالش مربعی کوچک
۳- سوزن ته گرد
۴- قیچی
۵- چرخ خیاطی – ولی اگه این کار با دست انجام بشه بهتر از آب در میاد .

دامن مورد نظر که بهتره از یک پارچه براق و ساتن باشه را پهن کنید و بعد بالش رو روی دامن قرار بدید .

به طرح زیر نگاه کنید تا دقیق تر طرح دامن را داشته باشید برای این کار از یک دامن زیپ دار استفاده کنید چون با داشتن زیپ دیگه نیازی به گذاشتن مجدد زیپ برای رو بالشتی ندارید .
دامن رو پشت و رو کنید که طرف کامل زیپ مقابل شما باشه .
کاور بالش دست دوم رو از وسط تا بزنید و در کنار زیپ دامن قرار بدید ، این طور راحتر می تونید بفهمید که زیپ دامن در کدام قسمت مرکز کاور بالش قرار خواهد گرفت .
تای کاور رو از هم باز کند و به قسمت بالای دامن سوزن ته گرد بزنید . قسمت های دور کاور را بچینید طوریکه ۵/۲ س متر از تمام زوایای کاور از پارچه زیری فاصله داشته باشه

بعد از اینکه کاور بالش را از پارچه دامنی آماده شد نوبت به تزئین روی بالش میرسه که برای این کار از پارچه انتهای دامن استفاده می کنیم . و اینکه عرض پارچه برای طرح گل بستگی به خودتون داره که چقدر باشه و بعد با پهنای مورد نظرتون شروع کنید به بریدن پایین دامن و باید این پارچه رو طوری ببرید که نواری بلند از آب در بیاد ، ولی اگه پهنای نوار پارچه ای ۱۷ س متر باشه کار خیلی تمیزتر میشه .و اگر احتمالا پارچه کافی برای نوار روی بالش نبود می تونید از پارچه براق دیگه ای استفاده کنید .

پارچه کاور روی بالش را از طرف روی پارچه قرار می دهیم و مرکز کاور را با تا زدن پشت سر هم آن بدست بیارید ، که در این شکل هم با سنجاق ته گرد مرکز پارچه را مشخص کرده .

تای پارچه کاور را از هم باز کنید و نوار پارچه ای را به پارچه سنجاق کنید و از همان جایی که نوار را سنجاق زدید شروع به به پیچیدن پارچه به دور آن کنید
دقت کنید برای این کار از پشت کار برای پیچیدن بکار برده میشه و اینکه بین هر پیچی که به نوار می دهید سعی کنید ۵/۲ تا ۳ س متر فاصله باشه تا پیچ نوار بعدی . و به همین ترتیب پیش برید .

بعد ازپیچاندن و سنجاق زدن ، کارتان را پشت و رو کنید و جاهایی رو که سنجاق زدید را مطابق شکل بدوزید ، این کار رو با دست انجام بدید براتون راحتر خواهد بود .

بعد از دوختن ، روی بالش را طرف خودتون بگیرید و گلبرگ ها را به طرف داخل تا بزنید و بدوزید بعد زیپ پشت کارتون را باز کنید و بالش را داخل آن قرار دهید