نخست‌وزیر دانمارک از اهانت به پیامبر اکرم (ص) ابراز ناراحتی کرد

نخست‌وزیر دانمارک از اهانت به پیامبر اکرم (ص) ابراز ناراحتی کرد


خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر دانمارک اعلام کرد، از انتشار تصاویر اهانت‌آمیز به پیامبر اکرم (ص) و جریحه‌دار شدن احساسات مسلمانان بسیار ناراحت است.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از دبی، “اندرس فوگ راسموسن” در مصاحبه با شبکه خبری تلویزیونی العربیه گفت، وی به خاطر اهانتی که به مسلمانان جهان شده بسیار ناراحت است.
راسموسن گفت: «می‌توانم به شما بگویم دولت دانمارک به خاطر آنچه پیش آمده بسیار نگران است، زیرا ما با مسلمانان جهان همکاری مسالمت‌آمیز داشتیم و دوست داریم این همکاری ادامه یابد.»
وی افزود: «خود من شخصا از اینکه به مسلمانان اهانت شده بسیار ناراحتم. من می‌دانم روزنامه‌ای که تصاویر پیامبر اسلام را منتشر کرده است، قصد اهانت نداشته و معتقدم با توجه به عذرخواهی مسئولان این روزنامه، می‌توانیم این مشکل را حل کنیم.»
روزنامه پرتیراژ دانمارکی یولند پوستن سی‌ام سپتامبر سال گذشته میلادی به بهانه و ادعای آزادی بیان، تصاویری خیالی و اهانت‌آمیز از پیامبر اکرم (ص) منتشر کرده بود که روزنامه مگزینز نروژ این تصاویر را ۱۰ ژانویه امسال برای دومین بار چاپ کرد.
انتشار این تصاویر، تظاهرات مسلمانان کشور دانمارک و اعتراض دیگر مسلمانان جهان و دولت‌ها، رهبرن و مراجع اسلامی را در پی داشت و مردم بسیاری از کشورهای اسلامی به ویژه عربستان و کویت خرید و فروش کالاهای دانمارکی را تحریم کردند.
با وجود عذرخواهی رسمی سردبیر یولند پوستن، این تصاویر در آلمان، فرانسه، سوئد و حتی در هفته‌نامه اردنی “شیحان” منتشر شد.