آیا بر روی گوشی‌های چینی، نرم افزار و بازی نصب می شود؟

امروزه تلفن‌های همراه تنها وسیله‌ای برای ارتباط و مکالمه صوتی و یا ارسال پیامک نیستند. نصب شدن انواع نرم افزار و بازی، امکانی بسیار حیانی برای گوشی‌های موبایل امروزی است. اما گوشی های چینی که تعداد و اقسام آنها در بازار کم هم نیست، از دسته گوشی‌های پر مصرفی هستند که بسیاری ازافراد این دغدغه را دارند که آیا گوشی های چینی قابلیت نصب نرم افزار و بازی را به روی خود دارند یا خیر.

در حال حاضر در بازار ایران، کمتر گوشی موبایلی را می‌توان یافت که ساخت چین نباشد! حتی گوشی‌های اصل و اورجینال. بنابراین منظور ما در این مطلب از گوشی چینی، گوشی های اصلی ساخت چین نیس؛ منظور گوشی های طرح اصل چینی است و همچنین گوشی‌هایی که تماماً مختص کشور چین هستند؛ یعنی علاوه بر وجود کارخانه در چین، برند و طراحی و مالکیت آن نیز متعلق به کشور چین است، مثل گوشی های جی فون، ویوا، اچ ایکس، هواوی و…

خرید گوشی چینی نصب نرم افزار

از نظر نصب نرم افزار و بازی بر روی این گونه گوشی‌ها باید توجه داشت که در سال‌های اخیر بر اساس سیستم عامل، ۳ نوع گوشی چینی در بازار ایران ارائه شده است:

دسته اول: گروه اول از گوشی های چینی، آن‌هایی هستند که قیمت و کیفیت پایین‌تری دارند و تنها فایل‌های Mrp بر روی آن‌ها نصب می‌شود. نرم افزارها و بازی‌های مخصوص این گوشی‌ها را با جستجو در اینترنت می‌توان پیدا کرد.

دسته دوم: اما یک نوع گوشی چینی دیگر وجود دارد که سیستم عامل جاوا بر روی آن‌ها وجود دارد و شما می توانید از نرم افزارها و بازی های جاوا با فرمت Jar به روی آن استفاده کنید. اگر گشتی در اینترنت بزنید، خواهید دید که بازی‌ها و نرم افزارهای فراوانی برای نسخه های جاوای گوشی ها نوشته شده است و مخاطبین این گونه گوشی ها می توانند از آن‌ها استفاده کنند.

دسته سوم: نوع دیگری از گوشی های چینی وجود دارد که دارای سیستم عامل‌های پیشرفته تری از جاوا هستند که به آن‌ها گوشی‌های هوشمند هم اطلاق می‌شود. سیستم آن‌ها ممکن است متفاوت باشد. اما عموماً از سیستم عامل محبوب Android بهره می‌برند.

امروزه با وجود پیشرفت‌های سیستم عامل‌های iOS و Windows Phone بیش‌تر مردم دنیا ترجیح می‌دهند بر روی اسمارت فون خود سیستم عامل اندروید را داشته باشند. علاوه بر رابط کاربری آسان و قابل استفاده برای همه، هزاران نرم افزار و بازی رایگان تحت این سیستم عامل وجود دارد که بر محبوبیت آن افزوده است.