نصب چراغ راهنمایی در زیرپای عابران موبایل به دست

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم کلیک ، مقامات شهر Augsburg آلمان که از بی توجهی برخی عابران پیاده گوشی به دست چراغ ‌های راهنمایی و رانندگی نگران شده اند، برای حفظ جان آنان چراغ ‌های جدید راهنمایی و رانندگی را در داخل پیاده رو و زیر پای عابران پیاده نصب می‌ کنند.

این روزها برخی عابران پیاده تا بدان حد مشغول چک کردن گوشی همراه خود هستند که هیچ توجهی به محیط اطراف ندارند و همین مساله ممکن است منجر به تصادفات ناگوار رانندگی و حتی مرگ آنان شود.

مقامات Augsburg می‌ گویند این تغییر شیوه ای موثر برای حفظ جان مردم است، زیرا بر بنیاد بررسی جدیدی که در شهرهای مختلف بزرگ اروپا و از دسته برلین صورت گرفته تقریبا ۲۰ درصد از عابران پیاده به علت به کار گیری گوشی در حین پیاده روی توجهی به محیط اطراف نداشته اند. در این میان خطر بیش‌تر جوانان را تهدید می‌ کند، زیرا آن‌ها معمولا در خیابان در حال ور رفتن با گوشی و مشاهده پیام ‌های دریافتی در واتس اپ، تلگرام، فیس بوک و … هستند. البته برخی از مردم هم این کار را بی استفاده و تلف کردن پول مالیات دهندگان دانسته اند.

این وضعیت در آمریکا خطرناک تر است. زیرا بر بنیاد بررسی ‌های دانشگاه واشنگتن از هر سه آمریکایی یک نفر در تقاطع ‌های خطرناک به جای توجه به محیط اطراف در حال چک کردن گوشی خود است.

منبع: فارس