محصولات دانلودی

نصیرزاده: پریش ‌آلمانی سوت زد؛ نه ایرانی
کارشناس داوری عنوان کرد: سوت بریش آلمانی بود؛ نه ایرانی و او قضاوت نوینی را به نمایش گذاشت.


هوشنگ نصیرزاده در خصوص نحوه قضاوت فیلکس بریش، داور آلمانی دیدار استقلال و پرسپولیس به خبرگزاری فارس گفت:‌ اینکه نحوه قضاوت او را با دانسته‌های خودمان و نحوه داوری داوران ایرانی مقایسه کنیم، قیاس درستی نیست.
وی ادامه داد: تلقی بریش از برخورد بازیکن با دروازه‌بان، خطای کف پا و تنه زدن‌ها به غیر از آن چیزی بود که در ایران انتظار می‌رود. قضاوت در فوتبال نوین جهانی همانی نیست که در کتاب مقررات عینا نوشته شده است. قوانین داوری در فوتبال به اندازه‌ای قابل انعطاف است که بتوان یک مسابقه حرفه‌ای را تا پایان ادامه داد.
نصیرزاده متذکر شد: کارشناسان داوری در ایران انتظار داشتند بریش ایرانی سوت بزند و مثل آسیایی‌ها برای هر خطایی بازی را متوقف کند و به بازیکنان کارت قرمز نشان دهد؛ اما شیوه نوین قضاوت در جهان دقیقا به همین شکلی است که فیلکس بریش به نمایش گذاشت.
وی افزود: اگرچه او در آلمان داوری متوسط محسوب می شود؛ اما به شکل نوینی بازی را قضاوت کرد. برای مثال در مورد تکرار ضربه پنالتی اگرچه در قانون ۱۴ فوتبال به آن اشاره شده؛ ولی جز ظریفی است که داوران اروپایی در مورد آن به شکل داوران ما سختگیری نمی‌کنند. اخراج صادقی به دلیل خطایی که روی کعبی انجام داد، باید گفت برای زنده نگهداشتن فوتبال و حضور بازیکنان در زمین نباید عین کتاب داوری کرد.
نصیرزاده با اشاره به انتقاد برخی کارشناسان به نحوه قضاوت فیلکس بریش گفت: منتقدین باید به هنگام قضاوت در مورد یک داور، به این نکات توجه داشته باشند که باید در فوتبال روح قوانین، نشاط تماشاگران و حرفه‌ای بودن این ورزش را در نظر داشته باشند. سختگیری‌های زیاد، فوتبال را از بین می‌برد.
این کارشناس داوری تاکید کرد: به عقیده من، انتظار داریم داوران کتابی قضاوت کنند؛ اما در فوتبال مدرن جهان چنین تواقعاتی از دواران وجود ندارد.
نصیرزاده در خصوص اینکه چه نمره‌ای به داور آلمانی می‌دهد، اظهار داشت: بریش قضاوت خوبی کرد و در مجموع از ۱۰ نمره می‌توان به او امتیاز ۲/۸ را داد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 20
  • ۱۳ فروردین ۸۶
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما