نظرات مردم درباره سریال «سه در چهار»

«سه در چهار» سریالی است که به تازگی پخش آن از شبکه‌ی اول سیما پایان یافته است و به اعتقاد بینندگان،علی‌رغم پرداخت ملموس آن به واقعیات اجتماعی، حوادث این سریال تکراری است.


خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از تعدادی از بینندگان درباره‌ی «سه در چهار» و سایر سریال‌های روی آنتن سیما گفت وگو کرده است که می‌خوانیم.


زنی ۵۳ ساله که در منطقه‌ی تهرانپارس زندگی می‌کند، معتقد است:«سه در چهار» یکی از سریال‌های موفق تلویزیون بوده است چون در قالب طنز،نکات آموزنده‌ای را مطرح و جوانان را با راه و روش‌هایی آشنا می‌کرد که از طریق آن ممکن است در دام مواد مخدر بیفتند.


وی«ترانه‌های مادری»،«امپراتور دریا»،«یوسف پیامبر(ع)» و«روزگار قریب»را از دیگر سریال‌های مورد علاقه‌ی خود ذکر می‌کند.


دختری ۲۶ ساله ـ ساکن منطقه‌ی ۴ ـ «سه در چهار» را سریال خسته‌کننده‌ای توصیف و اظهار می‌کند: در این مجموعه از دیالوگ‌های تکراری و دعواهای اعضای خانواده برای خنداندن مخاطب استفاده می‌شد. این درحالیست که نباید به بهای توهین و مسخره‌کردن یکدیگر از بیننده خنده گرفت.


این بیننده یادآور می‌شود: دعواهای زن و شوهری به تصویر کشیده شده در«سه در چهار» از سریال «خانه به دوش» آغاز و از آن استقبال شد اما خلق این‌گونه موقعیت‌ها در سریال‌های دیگر برای همیشه با استقبال مخاطب روبه‌رو نمی‌شود.


وی«ترانه مادری» را تنها سریال مورد علاقه‌ی خود در حاضر ذکر می‌کند ومی‌گوید: این اثر در مجموع خوب است چراکه با اعتقادات و باورهای ما ایرانی‌ها منطبق است و به مواردی چون احترام به بزرگ‌ترها تأکید می‌کند.


این بیننده از بازی برخی بازیگران«ترانه‌ی مادری»ابراز نارضایتی و اظهار می‌کند: بازیگر نقش پویا(محسن افشانی) در برخی مواقع مصنوعی بازی می‌کند، اما بازیگر نقش بهرام(سیاوش خیرابی) بازی بهتری را ارایه می‌دهد.


وی با تمجید از دیالوگ‌های به نگارش درآمده برای نقش«مادرجون»(با بازی هما روستا) می‌گوید: نویسندگان این سریال روی دیالوگ‌های این شخصیت کار کرده و به خوبی از عهده‌ی نگارش آن‌ها برآمده است.


مردی ۲۶ ساله که در منطقه‌ی ۸ تهران سکونت دارد، از پایان«سه در چهار» ابراز نارضایتی و اظهار می‌کند: این سریال می‌توانست بهتر تمام شود.در قسمت‌های پایانی نیزاتفاقات سریال تکراری شده بود.


وی بازی همه‌ی بازیگران«سه در چهار» را خوب توصیف می‌کند.


زنی ۵۰ ساله-ساکن منطقه۸- با بیان این‌که ما معمولا برنامه‌های شبکه‌های سه و تهران را تماشا می‌کنیم،«ترانه مادری» را سریال دیگری عنوان کرد که اخیرا دنبال می‌کند.


وی درباره‌ی«ترانه‌ی مادری»می‌گوید: این سریال را خیلی دوست دارم. چون شخصیت «مادرجون»به آدم یاد می‌دهد که چگونه با بچه‌ها برخورد کنیم. بازیگران این سریال هم به ویژه هما روستا و فاطمه گودرزی (در نقش فرخنده) خیلی خوب بازی می‌کنند البته پسرها (بهرام و پویا) را برای نخستین‌بار در یک سریال می‌بینیم.زنی ۳۰ ساله که در شهر اصفهان زندگی می‌کند، درباره‌ی «سه در چهار»اظهارمی‌کند: این سریال،جالب و خنده‌دار بود و مشکلات قشر کم‌درآمد جامعه‌ی ایران را نشان می‌داد.تلویزیون پس از مدت‌ها یک سریال طنز اجتماعی پخش کرد.


وی در ادامه بیژن (با بازی علی صادقی) را به علت رک و شوخ بودن شخصیت مورد علاقه خود در«سه در چهار»ذکر می‌کند.


دختری ۱۶ ساله ـ ساکن شهرستان مرودشت ـ «سه در چهار»را سریال موردعلاقه‌اش توصیف و اظهار می‌کند: بازی علی صادقی را دوست دارم .چون او خیلی روان بازی می‌کند. از طرف دیگر «سه در چهار»برخلاف بسیاری از برنامه‌های تلویزیون، واقعیت زندگی مردم را نشان می‌داد.


مردی ۲۶ ساله ـ ساکن منطقه‌ ۸ تهران – معتقد است: «سه در چهار» به تدریج جذابیت خود را از دست داد چون پس از چهار ـ پنج هفته نقاط خنده‌دار آن به تکرار افتاد. کم‌رنگ‌شدن حضور«بیژن»نیز باعث کاهش جذابیت این سریال شد. از سوی دیگر شخصیت‌های«سه در چهار» مدام داد و بیداد می‌کردند.


این بیننده با بیان این‌که به جز«سه در چهار»،«ترانه مادری» را می‌بینم، اظهار می‌کند: داستان این سریال، جذاب است چون داستان دو برادر را روایت می‌کند که به دلایلی از هم دور افتاده‌اند و افرادی در این میان تلاش می‌کنند از ناآگاهی آنان از هویتشان، سوء‌استفاده کنند.


دختری ۲۹ ساله که در منطقه‌ی ۴ زندگی می‌کند،«سه در چهار»را سریال جالبی توصیف و اظهار می‌کند: در «سه در چهار»طنز کلامی و موقعیت در کنار هم وجود داشت و در آن از لودگی خبری نبود البته سازندگان این سریال بهتر می‌توانستند آن را تمام کنند.


وی که از بینندگان«مرگ تدریجی یک رویا»نیز به شمار می‌رود، درباره‌ی این سریال می‌گوید: تصویر ارایه‌شده از زنان در«مرگ تدریجی یک رویا»غلوآمیز است چون یک مادر (مارال عظیمی) نمی‌تواند این‌قدر نسبت به فرزندش بی‌تفاوت باشد.


این بیننده «روزگار قریب» را نیز سریال خوبی توصیف می‌کند چراکه کیانوش عیاری در نگارش و کارگردانی آن دقت کافی کرده است.


مردی ۴۸ ساله که در شهر اصفهان سکونت دارد، درباره‌ی «سه در چهار» می‌گوید: بهترین بازیگران طنز، بهترین نقش‌ها و سالم‌ترین آن‌ها را بازی کردند. به عنوان نمونه محمد کاسبی در نقش (رحمان) به خوبی از عهده‌ی ایفای نقش خود برآمده بود.


وی طنز«سه در چهار»را ساده و روان توصیف می‌کند.


دختری ۲۳ ساله که در منطقه‌ی ۲ تهران زندگی می‌کند، درباره‌ی«سه در چهار» می‌گوید: داستان این سریال بد نبود و موضوع سرگرم‌کننده‌ای داشت. اما برخی نقش‌ها خیلی جیغ می‌زدند.


به اعتقاد این بیننده بازی علی صادقی،بسیار عالی بود و شهره لرستانی نیز بد نبود.


پسری ۱۳ ساله ـ ساکن منطقه ۳ تهران ـ معتقد است: جذابیت «سه در چهار»در این بود که موضوع خاصی نداشت. از بین بازیگران هم علی صادقی خیلی‌خوب بود.


این بیننده که«ترانه مادری»را نیز تماشا می‌کند، درباره‌ی این سریال گفت: «ترانه مادری»بد نیست و دیدن آن از بیکاری بهتر است.


در پایان وی «روزگار قریب»را نیز سریال خوبی می‌داند که برخی موضوعات به تصویر کشیده در آن مانند عمل یک فرد در مکانی غیر از بیمارستان جذاب است.