نظر مخاطبان سریال «مدار صفر درجه»

بر اساس نظرسنجی از تعدادی از شهروندان در خصوص سریال «مدار صفردرجه» به نظر می‌رسد بیشتر روایت وقایع در بستر تاریخی در این سریال مورد توجه قرار گرفته است.


گزارش نظرسنجی خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) که اغلب به صورت تصادفی با دانشجویان انجام شده حاکی است:


دختر ۲۵ ساله، دانشجوی رشته حقوق ساکن منطقه ۸ با بیان این مطلب که به سریال «مدار صفر درجه» بسیار علاقه دارم می‌گوید:«‌مدار صفر درجه» به مسائل سیاسی آن زمان نگاه تازه‌یی دارد و در خصوص دانشجو‌هایی که آن زمان برای تحصیل به خارج اعزام می‌شدند اطلاعات خوبی را در اختیار قرار می‌دهد و خیلی خوشحالم از این که یک ایرانی را این قدر مطلع به تصویر کشیده‌اند.


پسری ۲۱ ساله دانشجوی رشته انسان‌شناسی دانشگاه تهران، ساکن منطقه ۱۲، «مدار صفردرجه» را از جمله سریال‌هایی عنوان می‌کند که یکی از اساتیدشان تاکید کرده حتما نگاه کنند.


به اعتقاد او سریال «مدار صفر درجه» به واقعیت و تاریخ نزدیک است و به خوبی به فضای خارج از کشور در آن زمان پرداخته است.


مرد ۳۴ ساله ساکن منطقه ۳ با بیان این مطلب که سریال «مدار صفردرجه» در مجموع خوب وجذاب است، می‌گوید: استفاده از لوکیشن‌های خارجی، نمایش دوران مهمی از تاریخ ایران ازنکات قابل توجه این سریال است. اما پیچیدگی برخی مسائل سیاسی موجود در فیلمنامه و پر رنگ کردن مسائل عاطفی بین دانشجویان توی ذوق می‌زند.


وی از این که در برخی از صحنه‌های سریال به کلی گویی در خصوص اسلام و یهود پرداخته شده انتقاد می‌کند.


زن ۲۸ ساله کارشناس در رشته علوم اجتماعی ساکن خیابان آزادی درباره سریال «مدار صفردرجه» اظهار می‌کند: ‌این سریال مرا به یاد کارهای مرحوم علی حاتمی وسریال‌هایی مثل کیف انگلیسی می‌اندازد. با این تفاوت که سریال «مدار صفر درجه» به اندازه هزینه‌ای که برایش صرف شده موفق نیست.


خانم ۳۹ ساله مهندس مواد ساکن منطقه ۴ می‌گوید: سبک کارهای حسن فتحی و همچنین تاریخ معاصر ایران را دوست دارم. اما بازیگران سریال «مدار صفر درجه» نتونسته‌اند به خوبی از عهده نقش‌هایشان برآیند.

خانم ۳۱ ساله دیپلم – ساکن تهرانپارس ـ با بیان این که در سریال «مدار صفر درجه» فارسی را قشنگ صحبت می‌کنند می‌گوید: از اینکه شخصیت‌ها در این سریال این قدر مودب هستند خوشحالم و در این سریال اطلاعات خوبی درباره تاریخ آن زمان و مسائل سیاسی که در آن جریان داشته در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد.


دختر ۲۷ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد ریاضی، ساکن نظام‌آباد معتقد است: بیان و روایت تاریخی سریال «مدار صفر درجه»، دلنشین و بازی بازیگران آن ضعیف است.


پسر ۱۶ ساله ساکن پاسداران با اشاره به جالب و تازه بودن ایده سریال «مدار صفر درجه» می‌گوید: سریال مدار صفر درجه قصد روایت زمان جنگ جهانی دوم وتاریخ آن روز را دارد. اما بسیار مبهم است و در ضمن دکورها و صحنه‌های سریال بسیار قشنگ است.


خانم ۲۹ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد کشاورزی بیوتکنولوژی ساکن منطقه ۱ از این که دانشجویان قدیمی ایرانی در خارج از کشور به گونه‌ای به تصویر کشیده شده‌اند که فقط به دنبال مسائل عشقی وعاشقی بوده‌اند انتقاد می‌کند می‌گوید: روی هم رفته سریال «مدار صفردرجه» کار جدیدی است اما متاسفانه در سریال‌های ما دانشجوها به تنها چیزی که فکر نمی‌کنند درس است.