نماز بازگشت انسان به شخصیت واقعی خود و نمایشگاه وحدت است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی پنجشنبه شب در مراسم گشایش نمایشگاه عطر حضور که با محور نماز و سنجش دستاوردها در محل نمایشگاههای بین المللی قزوین برپا شده گفت: نماز اگر با آداب و رعایت خضوع و نیت باشد انسان را به سعادت و آرامش می رساند و موجب اصلاح رفتار و اعمال فرد می شود.

وی افزود: نماز، نمایشگاه توحید و بازگشت انسان به شخصیت واقعی خود است و هرگاه در نماز فکر و نیت می کنیم در واقع مسیر و جهت خود را مشخص می کنیم و به معبود متصل می شویم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر نماز در زندگی انسان کم رنگ شود زندگی انسانها کسل کننده خواهد شد و انگیزه و امید و نشاط نیز کم می شود و اگر نماز در جامعه جدی گرفته شود اثارش در جامعه بخوبی دیده خواهد شد و شاهد کاهش اسیب ها خواهیم بود.

آیت الله عابدینی یادآورشد: انسانی که اهل نماز باشد دروغ نمی گوید، تهمت نمی زند و در مسیر درست اخلاقی حرکت می کند و بتدریج ضمن اصلاح رفتارهای فردی شاهد اصلاح رفتار اجتماعی نیز می شویم که به موجب تقویت فضا و روحیه معنوی هم در جامعه می شود.

در ادامه ایوب رحیمی جانشین ستاد اجرایی اجلاس سراسری نماز در قزوین هم گفت: مهمترین هدف از برپایی نمایشگاه نماز پیش مقدمه ای برای استقبال از بیست و چهارمین اجلاس نماز است تا فضای استان آماده این اجلاس مهم شود.

رحیمی بیان کرد: بهره مندی آحاد مردم از اجلاس و آشنایی و استفاده از آثار و جریان سازی قبل از اجلاس از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

محسن قاسمی معاون اجتماعی استانداری قزوین هم گفت: سه هزار و ۸۰۰ متر فضای نمایشگاهی برای برپایی نمایشگاه نماز پیش بینی شده و با هماهنگی صورت گرفته ۱۶ وزارتخانه و دستگاه اجرایی برای شرکت در نمایشگاه حضور یافته اند.

وی افزود: دو سالن به مساحت ۲هزار مترمربع برای غرفه آرایی پیش بینی شده که ۱۶۸ مترمربع هم برای نمازخانه در نظر گرفته شده است.

قاسمی یادآورشد: ۱۴۱ غرفه ۱۲ متری برای نمایشگاه نماز پیش بینی شده که به دستگاههای اجرایی، کانونها، مدارس و رسانه ها و ناشران اختصاص یافته است.

اداره حج وزیارت، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، حمل و نقل و پایانه ها، آموزش و پرورش سپاه پاسداران، بنیاد شهید، کمیته امداد، میراث فرهنگی، اداره فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ارائه نماز در خارج از کشور، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، ادارات و دستگاههای اجرایی دیگر هم در نمایشگاه حضور فعالی دارند.

نمایشگاه عطر حضور تا ششم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین برپاست و  علاقمندان می توانند از ساعت ۹.۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹.۳۰ دقیقه عصر از آن دیدن کنند.

مطلب بالا در گروه دین و مذهب و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۱ January 2016 | 8:23 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.