نه زن جوان قربانی باند یازده نفره سارقان مسلح

اعضای یک باند ۱۱ نفره که با تهدید سلاح زنان و دختران را در جنوب کشور می ربودند، در اقدامی ضربتی از سوی پلیس آگاهی اهواز دستگیر شدند.
سرهنگ قاسمی ، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی با اشاره به این خبر به جام جم گفت: به دنبال چندین فقره شکایت از سوی مردم در جنوب کشور مبنی بر این که پس از سوار شدن به خودروهای مسافربر، از سوی سرنشینان خودرو با تهدید سلاح ربوده و با انتقال به خارج از شهر از سوی افراد مختلف مورد تعرض قرار گرفته اند، موضوع این شکایت ها به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت و چند تیم ویژه عملیاتی از ماموران با کمین در مسیرهای احتمالی جستجو برای دستگیری آدم رباهای متجاوز را آغاز کردند.


محاصره


سرهنگ قاسمی افزود: در پی کنترل نامحسوس سرانجام ماموران در مرحله دیگری از تحقیقات خود ردپای یک مجرم سابقه دار به نام ناصر را در این آدم ربایی شناسایی و با تحت کنترل قرار دادن او، هنگامی که وی به اتفاق ۲ نفر از همدستانش با یک خودرو که پلاک تقلبی روی آن نصب شده بود، در حال خروج از مخفیگاه خود بود، در اقدامی ضربتی دستگیر و به پلیس آگاهی اهواز منتقل شد.
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی افزود: با تحقیق از ۳ متهم دستگیر شده ، آنها اعتراف کردند، پس از سوار شدن به خودروها تحت پوشش مسافر و پیشنهاد کرایه های اغواکننده راننده را فریب داده و با کشاندن وی به محله های خلوت و تهدید با سلاح ، خودروی آنها را سرقت می کردیم و سپس زنان و دختران را سوار این خودروها کرده و با ۸ نفر دیگر از همدستان خود، زنان و دختران را مورد تعرض قرار داده و اموالشان را نیز به سرقت می بردیم.


عملیات ویژه


سرهنگ قاسمی افزود: به دنبال این اعترافات ماموران در قالب چند تیم عملیاتی و به صورت همزمان ۸ عضو دیگر این باند را یکی پس از دیگری دستگیر و تحقیق از آنها را آغاز کردند.
متهمان در تحقیقات اعتراف کردند علاوه بر سرقت خودرو در چند مرحله نیز پلاک خودروهای دیگر را سرقت کرده و پس از سوار کردن زنان و دختران و ربودن آنها در مراحل بعدی پلاک های مسروقه را با پلاک قبلی خودرو تعویض می کردند.
قاسمی افزود: این متهمان در چند ساعت اولیه به چندین فقره سرقت خودرو، سرقت های عادی و ۹ فقره آدم ربایی و تجاوز به عنف ، ۱۸ فقره کیف قاپی از زنان و قتل یک راننده تریلی در سال ۸۱ اعتراف کرده اند.


کشف سلاح


رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی تصریح کرد: با گزارش موضوع به بازپرس دادسرای اهواز و صدور دستور قضایی ماموران خانه ۱۱ عضو این باند را بازرسی کرده و موفق به کشف یک قبضه سلاح کلاشینکف و مقادیری لوازم مسروقه شدند.


در یک قدمی سرقت مسلحانه از طلافروشی


سرهنگ قاسمی افزود: با آغاز مرحله دوم از تحقیقات تخصصی پلیس آگاهی اهواز مشخص شد، اعضای این باند از چند روز پیش درصدد سرقت مسلحانه از یک طلافروشی بودند که در یک قدمی انجام این سرقت دستگیر شده اند.
وی افزود: در حال حاضر تحقیقات گسترده در ارتباط با متهمان ادامه دارد.