نوجوان ۱۳ساله بار دیگر به اتهام اخاذی دستگیر شد


images/20060307/194.jpg نوجوان ۱۳ساله ای که دو ماه پس از آزادی از کانون اصلاح و تربیت ، با تیغ موکت بری از رهگذران اخاذی می کرد، دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، به دنبال شکایت های مردی در این خصوص که ۲نوجوان با سد کردن راه عبوری مردم در غرب تهران و تهدید با تیغ موکت بری ، اقدام به سرقت از آنها کرده اند، موضوع این شکایت ها در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱۸ستارخان قرار گرفت.
هنگامی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت ، یکی از واحدهای گشتی این کلانتری با مشاهده ۲نوجوان که با سد کردن راه عبور یک مرد میانسال ، در حال بازرسی بدنی از او بودند، یکی از آنها به هویت محمد (۱۳ساله) را دستگیر کردند و دیگر نوجوان سارق با مشاهده ماموران متواری شد.
اعتراف به سرقت محمد پس از انتقال به کلانتری گفت: چندی پیش به اتهام سرقت دستگیر شدم و پس از محاکمه در دادسرای اطفال ، مدتی در کانون اصلاح و تربیت بودم تا این که ۲ماه پیش آزاد شدم و پس از دوستی با فردی به نام حمید، هر دو تصمیم به سرقت گرفتیم و با پرسه زدن در محلهای خلوت ، با مشاهده افرادی که قدرت دفاع از خود را نداشتند، با تهدید تیغ موکت بری ، آنها را وادار می کردیم تا پولهای خود را به ما تحویل دهند.
به دنبال این اعترافات ، متهم با صدور قرار قانونی بار دیگر تحویل کانون اصلاح و تربیت شد و پرونده دیگر متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.