«نیکی کریمی» داور جشنواره وسول فرانسه

    نیکی کریمی در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آسیایی «وسول» فرانسه، یکی از داوران بخش مسابقه خواهد بود.

    به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،«نیکی کریمی» در این جشنواره در کنار سینماگران مطرحی چون «ماساهیرو کوبایاشی»( کارگردان ژاپنی) و «صفربیک سولیف» ( کارگردان تاجیک) از ۲۹ژانویه تا ۶ فوریه به داوری آثار جشنواره خواهند پرداخت.
    بر این اساس،جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آسیایی «وسول» دارای بخش‌های رقابتی و غیررقابتی است که در آنها چشم‌اندازی از آخرین آثار سینماگران آسیایی برای مخاطبان اروپایی به نمایش در‌می‌آید.
    کریمی همچنین با فیلم «سه‌زن» تازه‌ترین ساخته منیژه حکمت در پنجاه‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در آلمان حضور خواهد داشت.
    بنا به این گزارش ،«نیکی کریمی» که تاکنون در جشنواره‌های مهمی همچون لوکارنو، کن، برلین، تسالونیکی، دهلی، دمشق، دبی، ازمیر، ایسلند، آفریقای جنوبی، بیروت و … داوری کرده از معدود سینماگران ایرانی است که سال گذشته توانسته در طول یک سال در ترکیب هیئت داوری دو جشنواره بین‌المللی‌ الف قرار بگیرد.
    حضور «کریمی» در جشنواره‌های مهم جهانی به عنوان داور جلوه‌ دیگر‌گونه‌ای از سینمای ایران در رویدادهای سینمایی است که به نوعی نمایشگر ارزشمندی این بازیگر و کارگردان مطرح سینمای ایران در نگاه مدیران جشنواره‌های جهانی است.