نیکی کریمی و هدیه دتهرانی در فیلم بیژن بیرنگ

    
    
    از عشق مردن نام اولین فیلم بلند بیژن بیرنگ است که به طور مستقل در حال تهیه آن است کارگردان معروف سینمای ایران بیژن بیرنگ، در ساخت همه فیلم‌هایش با مسعود رسام همکاری داشته و این بار به طور مستقل در حال ساخت فیلم جدیدش است.
    

    «از عشق مردن» فیلمی اجتماعی، عاشقانه و متافیزیکی و شاعرانه است. فیلم‌نامه این فیلم که توسط بیژن بیرنگ نوشته شده است درباره زندگی دو زوج جوان است که با سفر به برخی از شهرهای ایران با حوادث عجیبی روبه‌رو می‌شوند.
    
    فیلم سینمایی از عشق مردن به کارگردانی بیژن بیرنگ هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد و به احتمال زیاد مراحل ساخت و فیلمبرداری آن از فروردین سال آینده آغاز می‌شود. بیژن بیرنگ کارگردان سینما با بیان این‌که این فیلم سینمایی در نوع خودش می‌تواند جذاب باشد، در مورد انتخاب بازیگران این فیلم گفت: هنوز بازیگران آن مشخص نشده‌اند اما در نظر داریم از حضور هدیه تهرانی و نیکی کریمی در تولید این فیلم استفاده کنیم و این برای اولین‌بار است که از دو بازیگر مطرح همچون هدیه تهرانی و نیکی کریمی درکنار هم و با ایفای دو نقش اصلی، استفاده می‌شود.
    
    ‌بیژن بیرنگ درباره لوکیشن‌های این فیلم گفت: بخش‌های مختلفی از آن در تهران و همچنین قسمتی از آن در گردنه‌های حیران بین آستارا و اردبیل فیلمبرداری می‌شود. همچنین درباره عوامل سازنده این فیلم گفت: تهیه‌کنندگی آن برعهده امیر سمواتی، دستیار کارگردان ایرج حبشی، مدیر تولید این پروژه شمس‌الدین براتی هستند و ساخت موسیقی آن هم بر عهده علی بیرنگ گذاشته شده است و چون ویژگی این فیلم ایجاب می‌کند که بخش‌های از موسیقی آن قبل از ساخت، آماده شود لذا هم‌اینک علی بیرنگ مشغول ساخت موسیقی فیلم است.
    
    این فیلم قرار است به‌طور مشترک توسط بنیاد سینمایی فارابی و شرکت نفت تهیه شود که البته صحبت‌هایی هم برای تولید این فیلم در خارج از کشور بوده اما به خاطر تقبل هزینه‌های بالای این کار، از آن صرف‌‌نظر شده است.
    
    راضیه رحیمی