نگاهی به گزارش «گزارشگران تلویزیون» در جام‌جهانی

در هفتمین روز رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۶ دیدارهای حساس بازی‌های گروهی جام جهانی، از شبکه سه سیما پخش شد.


خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، از دیدار این رقابت‌های پخش شده گزارشی‌ را تهیه کرده است. نکته‌ای که در زمینه‌ی تفسیر سه دیدار حساس پنجشنبه قابل توجه بود این است که با گذشت روزها از جام‌جهانی و افزایش هیجان مسابقات، نوع گزارش و مفسران سیما نیز پخته و منطقی‌تر می‌شود.اکوادور – کاستاریکا


گزارشگر این دیدار توانست ضمن تفسیر دقیق بازی، در لحظاتی که جریان دیدار قطع یا کند بود، اطلاعات مفیدی را از وضعیت دو تیم، بازیکنان و خصوصیات این کشورها ارائه دهد که با توجه به رعایت این نکات ارتباط مخاطبان را با این دیدار حساس افزایش داد.


این دیدار با برتری دو بر صفر تیم اکوادور پایان یافت تا نماینده‌ی آمریکای جنوبی راهی مرحله‌ی بعد ‌شود.انگلستان – ترینیداد وتوباگو


دیدار انگلستان و ترینیداد که در ورزشگاه نورنبرگ برگزار شد، فرصتی بود تا گزارشگر اعزامی صدا و سیما به آلمان، این بازی را به صورت مستقیم از این ورزشگاه گزارش کند.


به گزارش ایسنا، با توجه به حضور گزارشگر در ورزشگاه، بینندگان تلویزیونی در جریان تمامی حاشیه‌های دیدار قرار گرفتند.


عملکرد خوب دو تیم و بازی تهاجمی از نکات بارز این دیدار بود که تسلط و تفسیر مناسب گزارشگر بر جذابیت آن افزود.


البته، تاکید چندین باره‌ی گزارشگر بر مشکلات شخصی و خانوادگی اریکسون سر مربی انگلستان و یا بیان اطلاعاتی در مورد میزان دارایی دیوید بکام، موضوعاتی بود که ارتباط چندانی به گزارش این دیدار نداشت.


این دیدار با برتری دو بر صفر انگلستان پایان یافت.سوئد – پاراگوئه


ویژگی‌های گزارش مفسر این بازی به طور کامل با ماهیت پر سرعت دیدار هماهنگ بود و اشاره به نکات فنی بازی نیز بسیار صحیح صورت گرفت.


اما،‌اصرار بر تکرار برخی اطلاعات از قبیل ضعف دروازه‌بان سوئد در بازی با پا، جذابیت اولیه‌ی این اطلاعات را از میان برد.


آخرین دیدار پنجشنبه دیدار سوئد و پاراگوئه با پیروزی یک بر صفر سوئدی‌ها پایان یافت.