نگاهی به زندگی مرحوم مجید سبزی، جوانمرد هنرمند

چگونه می توان درباره او نوشت؟ . مجید سبزی رفت و تیمی نوجوان، مدرسه ای جوان، خانواده فوتبال، جامعه هنر و هزاران هزار عاشق و هواداراش را در ایام سوگواری سالار شهیدان، سوگوارتر کرد.
مجید سبزی متولد ۱۸ بهمن ۱۳۳۷ در خیابان اسکندری تهران بود. در چه روزی هم رفت…. روز تولدش …
وی در دوران ورزشی خود مدارج رشد و ترقی را از تیم های نوجوانان و جوانان هما آغاز کرد. در تیم های ملی نوجوانان و چوانان مهره ای کلیدی به شمار می رفت. احمد خداداد را می توان کاشف مجید سبزی در هما دانست. وی در هما به اوج رسید و به تیم ملی دعوت شد. وی با تیم هما زیر نظر مرحوم دهداری در جام تخت جمشید به مقام سومی رسید و در سال ۵۶ نایب قهرمان جام حذفی کشور شد.
در سال ۱۳۵۸ به پرسپولیس پیوست تا در کنار علی پروین، حمید درخشان، محمد مایلی کهن و ضیا عربشاهی خط هافبکی قدرتمند برای پرسپولیس بسازند. او عاشقانه در پرسپولیس توپ می زد. چرا که اگر عاشق نبود هیچگاه به تیمی نمی رفت تا ذخیره سه هافبک ملی پوش (مایلی کهن، درخشان و عربشاهی) این تیم شود و تیم ملی را از دست بدهد.


او با پرسپولیس در سال ۱۳۶۱ قهرمان باشگاههای تهران شد. در سالهای ۶۰ و ۶۲ نیز نایب قهرمان همان جام شد و در سالهای ۶۰ و ۶۱ نایب قهرمان و قهرمان جام حذفی تهران شد. افتخارات ملی مجید سبزی محدود به رده های جوانان و نوجوانان است چرا که با پیوستنش به پرسپولیس عملاً از تیم ملی دور شد. وی به همراه تیم ملی جوانان نایب قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد.
وی در سال ۱۳۶۴ و به طور ناگهانی در سن ۲۷ سالگی با فوتبال وداع کرد. وی پس از آن سالها در شرکتی مشغول به کار شد تا سال ۷۵-۷۶ که با بازی در سریال تلویزیونی به سوی افتخار دوباره مطرح شد. وی پس از آن و با بازگشت علی پروین به پرسپولیس به مربیگری تیم نوجوانان پرسپولیس رسید. او در این سالها بازیکنان زیادی را به تیم های ملی نوجوانان، جوانان و امید ایران رساند. ستارگانی چون : میلاد نوری، میلاد میر ترابی، امیر حسین فشنگچی، احسان خرسندی، علی امیری، محسن میرابی، علیرضا حقیقی، محمد پروین و … دست پرورده این مربی سازنده بودند.
همچنین وحید طالب لو، هادی عقیلی و علی قربانی و خیلی های دیگر نیز مربیگری وی را تجربه کرده اند.
وی از سال ۷۶ در یک دبیرستان غیرانتفاعی دبیرورزش و معاون شد. از وی یک پسر ۱۹ ساله به نام شهرام به یادگار مانده است.
سرنوشت مجید سبزی شباهت زیادی به مربی اش مرحوم محراب شاهرخی داشت. هر دو در عشق به پرسپولیس، هنرمندی در سینما و تلویزیون، درگذشت در دهه پنجم زندگی و غروب غم انگیز در بهمن ماه مشترک اند!
از مجید سبزی به عنوان مردی مهربان و جوانمرد یا دمی شود. او در طی ۹ سال فعالیتش در تیم نوجوانان پرسپولیس سالها بدون مزد کار کرد و دم نزد و شاگردانش را به خاطر مال دنیا رها نکرد. وی به همراه حسین یاریار از بانیان تیم هنرمندان بود.
روحش شاد و یادش گرامی