نیکبخت فصل آینده در لیگ ۱

علی عالی / خبرگزاری پارس فوتبال  


نیکبخت پرونده نامناسبی در کمیته انضباطی دارد، خیلی‌ها او را شاگرد تنبل لیگ‌برتر ایران می‌دانند که به هر ترتیبی از طریق فدراسیون فوتبال جریمه، توبیخ و تنبیه می شود و برای همین تبدیل به مشتری ثابت کمیته انضباطی شده است. بدبیاری‌های نیکبخت تمامی ندارد و فصل هشتم لیگ برتر برایش تبدیل به کابوسی شبانه شده است و هر روز منتظر خبر جدیدی برای حواشی اطرافش است. او اگرچه می‌خواست قهرمان داربی ۶۶ باشد اما از همان ابتدا با گوش‌هایش شنید که چگونه مورد حمله ناسزاهای تماشاگران حریف قرار گرفت و نتوانست بر روی این بازی حساس تمرکز کند.
براساس امتیازهای منفی‌ای که از کمیته انضباطی دریافت کرده در یک قدمی سقوط به دسته اول قرار گرفته است.
امتیازات منفی بالا رفته« نیکبخت براساس امتیازهای منفی‌ای که از کمیته انضباطی دریافت کرده در یک قدمی سقوط به دسته اول قرار گرفته است» این جالب‌ترین اظهارنظری است که می‌تواند بحث‌های بسیاری را به وجود بیاورد. نیکبخت بعد از محرومیت از تیم‌ملی حالا احتمالا از لیگ‌برتر هم کنار گذاشته می‌شود و مجبور خواهد شد تا در لیگ دسته اول بازی کند. یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال که حاضر نیست نام خود را فاش کند درباره این ماجرا ادامه می‌دهد: « در کارنامه انضباطی این بازیکن ۱۲۰ امتیاز منفی ثبت شده و در صورتی که او در بازی‌های آینده پرسپولیس تا پایان لیگ، ۲۰ امتیاز منفی دیگر بگیرد، به رقابت‌های دسته اول سقوط خواهد کرد و مجبور خواهد بود در رقابت‌های دسته اول شرکت کند» آیا این موضوع برای نیکبخت اهمیت دارد؟
این در حالی است که فدراسیون فوتبال برای کاهش تنش در میادین فوتبال قانون ۱۵۰ امتیاز منفی را برای بازیکنان و مربیان در نظر گرفته اما اعلام کرده به بازیکنانی که در میادین فوتبال رفتار جوانمردانه‌ای با حریفان داشته باشند امتیاز مثبت تعلق خواهد گرفت.نیکبخت دنبال امتیازات مثبت باشدالبته یک راه حل برای خروج نیکبخت از بحران لیگ دسته اول وجود دارد و آنهم دریافت امتیازات مثبت از طرف کمیته انضباطی یا فدراسیون فوتبال است. عزیزمحمدی با ظرافت خاصی و بدون اینکه از بازیکنی نام ببرد، در پاسخ به این سوال که چگونه می‌شود که امتیازهای منفی یک بازیکن کم شود گفت: «ما تا پایان فصل عملکرد بازیکنان را زیرنظر خواهیم گرفت و اگر بازیکنی به عنوان بازیکن اخلاق هفته انتخاب شود، از امتیازهای منفی او کسر خواهد شد» رئیس سازمان لیگ البته توصیه برادرانه‌ای به بازیکنان لیگ‌برتر دارد تا بعد از این به مشکل نخورند:«امیدواریم که در هفته‌های آینده که روزهای پایانی لیگ هشتم هم به حساب می‌آید، بازیکنان با رفتار و برخوردهای مثبت خود به لحاظ اخلاقی عملکرد ویژه‌ای را از خود ارایه دهند.» احتمالا منظور مستقیم نیکبخت واحدی است!شریفی: قراردادش هم فسخ می شودقاضی مجتبی شریفی به عنوان مبدع امتیازات منفی درباره ماجرای نیکبخت واحدی همان ابتدا موضعش را روشن می‌کند:«من مصداقی صحبت نمی‌کنم» وقتی از شریفی می‌پرسیم چه کسی می‌تواند بازیکنی را به لیگ دسته اول بفرستد، می گوید:«فقط کمیته انضباطی می تواند رای بدهد» او اعلام می‌کند که موضوع امتیازات منفی به ماده جدیدی در آیین نامه کمیته انضباطی تبدیل شده است که با هیچکس هم شوخی ندارد. رئیس کمیته انضباطی درباره تبعات امتیازات منفی نیکبخت گفت:«اگر او به ۱۵۰ امتیاز منفی برسد باید فصل بعد در لیگ دسته اول بازی کند و مطمئنا قراردادش فسخ خواهد شد» بله، نیکبخت فقط ۲۰ امتیاز تا محرومیت از لیگ برتر فاصله دارد و اگر همین روند را ادامه بدهد مطمئنا فصل بعد را باید در لیگ دسته اول بگذراند. البته قاضی شریفی در انتهای صحبت‌هایش سعی می‌کند نیکبخت را پندو اندرز بدهد:« من به او نصیحت می‌کنم که مدارا کند، دقت کند و حواسش به بازی باشد» مثل اینکه ماجرا خیلی جدی است.