هتک حیثیت دوست صمیمی با گرفتن عکس سلفی!

فرمانده انتظامی گنبدکاووس از دستگیری عامل انتشار تصویر غیرواقعی یکی از شهروندان که در فضای مجازی انتشار داده شده بود، ‌خـبـر داد.

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ “محمدعلی عسگری” اظهار داشت: در پی دریافت یک فقره پرونده قضائی به پلیس فتا شهرستان، مبنی بر شکایت فردی گواه بر انتشار تصویری غیرواقعی و فتوشاپ شده شخصی وی به همراه مطالب کذب در شبکه‌های اجتماعی مجازی، تحقیقات کارشناسان این پلیس جهت شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد.
 
وی ادامه داد: طی بررسی‌های فنی و تخصصی، ماموران این یگان موفق به شناسایی متهم شده و وی جهت انجام تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا فراخوانده شد.
 
سرهنگ عسگری افزود: متهم که از دوستان صمیمی شاکی بود، در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه شد اما با قرار گرفتن در برابر مستندات و دلایل متقن ماموران، راهی جز اعتراف برای وی باقی نماند.
 
این مقام انتظامی گفت: متهم در اعترافات خود بیان داشت”چند روز پیش به همراه شاکی و یکی از دوستانمان به کافی‌شاپی در سطح شهر رفتیم و در آنجا عکسی سلفی از خود گرفتیم. من با استفاده از نرم افزار فتوشاپ عکس شاکی را در کنار فرد دیگری گذاشتم و به دلیل سرگرمی و شوخی با وی آن را در شبکه‌های مختلف مجازی پخش کردم و از جرم بودن این کار اطلاعی نداشتم و هم اکنو ن از کار خود پشیمانم”.
 
سرهنگ عسگری خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
 
فرمانده انتظامی گنبدکاووس در پایان ضمن هشدار به افراد سودجو و فرصت طلب در فضای مجازی که باعث هتک حیثیت افراد می شوند، بیان داشت: مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشند که هیچ حرکتی در فضای مجازی از چشمان تیزبین پلیس پنهان نخواهد ماند.
 
انتهای پیام/

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۱ January 2016 | 9:42 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.