هدف از ادعاى ارتباط با امام زمان تبدیل کردن این امام به خرافه است

 آیت الله مکارم شیرازی، از مراجع تقلید، در دیدار هیأت امناى هیأت خادم الرضا (ع) هدف افراد سودجو از ادعاى ارتباط با امام زمان (عج) را، تبدیل کردن این امام به خرافه دانست.


به گزارش سرویس سیاسی آریا به نقل از رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی، در دیدار هیأت امناى یکى از تشکل هاى دینى قم، با اشاره به ظهور منجى جهانى در بسیارى از مکاتب و مذاهب جهان، مسأله ظهور حضرت مهدى (عج) را یک مسأله جهانى دانست و گفت: نوشته‌هاى زیادى دلیل بر این است که تمام اقوام منتظر مصلح کلى هستند.


وى با مد نظر قرار دادن جنبه‌هاى نقلى و عقلى پرداخته شده به ظهور امام عصر (عج) در کتاب «حکومت جهانى مهدی» نوشته وى و آیاتى از قرآن ابراز داشت: خداوند انسان را با هدف تکامل آفریده و سرانجام دنیا در اختیار بندگان صالح خدا قرار خواهد گرفت و از این راه مى‌توان دریافت که ظهور آن حضرت همراه با استدلال عقلى است.


این مرجع تقلید بسیارى از مسایل مذهبى را در میان قشرهایى از مردم تنها داراى جنبه پوسته و ظاهرى عنوان کرد و افزود: مغز در مسایل دینى فراموش شده است و در بسیارى از موارد مانند حج یا استفاده فرهنگى نمى کنند یا اجازه این استفاده داده نمى‌شود. مسایل مربوط به حضرت مهدى (عج) هم نباید این‌گونه شود.


وى ادامه داد: علامه مجلسى و فیض کاشانى حدود سیصد و پنجاه سال پیش به مسجد جمکران مى‌آمدند. اکنون هم مى‌بایست دولت به وسیله صدا و سیما و مطبوعات و کتاب‌هاى درسى از اول ابتدایى تا معارف اسلامى دانشگاه، در این زمینه فرهنگ سازى کند. البته کارهاى انجام شده خوب است ولى این فعالیت‌ها کم است.


استاد دروس خارج حوزه علمیه قم از آفاتى جدید خبر داد و افزود: یک عده افراد از خدا بى‌خبر در لباس دفاع از حضرت ولى عصر (عج) دکان‌هاى خطرناکى باز کرده‌اند و سوء استفاده مى‌کنند. گروهى از آنها به وسیله دستگاه هاى اطلاعاتى و دادگاه ویژه تعقیب شدند؛ ولى متأسفانه هنوز در گوشه و کنار پیدا مى‌شوند.


وى افزود: این‌ها یا به وسیله دشمنان و یا به وسیله افراد سودجو تربیت مى‌شوند. تعداد‌ آنها کم نیست که از این نام مقدس سوء استفاده مى کنند. تا امام زمان (عج) را به یک خرافه تبدیل کنند.