محصولات دانلودی

هشتادودو روز دلهره برای نجات کودک ۸ ساله از چنگال آدم رباها


 
images/20061120/bads.jpg
 
پس از گذشت ۸۲ روز از ربودن کودک ۸ ساله ای که برای آزادی او آدم رباها درخواست ۳۰۰ میلیون تومان کرده بودند ، روز گذشته عاملان آدم ربایی در یک اقدام ضربتی در غرب تهران دستگیر شدند و کودک ربوده شده نجات پیدا کرد.
به گزارش جام جم ، روز ۸ شهریور امسال والدین کودک ۸ ساله ای به نام محمدصادق وقتی از غیبت فرزند خود که برای بازی در بوستان ولنجک از خانه خارج شده بود ، نگران شدند ، به جستجوی او پرداختند اما وقتی از دوستان فرزند خود شنیدند که سرنشینان یک خودروی سیاهرنگ محمدصادق را به زور سوار خودرو کرده و متواری شده اند ، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش کردند.


دستور قضایی


به دنبال این تماس ، ماموران با عزیمت به محل و تحقیقات مقدماتی ، پرونده ای را در این زمینه تشکیل دادند و با دستور قضایی از سوی دادیار دادسرای جنایی ، موضوع برای پیگیری و تحقیقات تخصصی به شعبه ۱۱ پلیس آگاهی تهران ارجاع شد. با تشکیل گروه ویژه ای از سوی ماموران در شعبه ۱۱ پلیس آگاهی ، چند ساعت بعد فردی در تماس با والدین محمدصادق عنوان کرد ، در صورتی که مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت کنند ، آنها محمدصادق را رها خواهند کرد در غیر این صورت اگر موضوع به ماموران انتظامی گزارش شود ، آنها کودک ۸ ساله را به قتل خواهند رساند.


اولین درخواست


به دنبال این تماس تلفنی ، بررسی های ماموران معلوم کرد که عاملان این آدم ربایی از تلفن ماهواره ای که در کشور پاکستان فعال بوده ، مبادرت به تماس با والدین محمدصادق کرده اند. بنابر این گزارش ، آدم رباها در چندین مرحله اقدام به تماس با والدین کودک ۸ ساله کردند و هر بار تهدید می کردند که باید در اولین فرصت پول درخواستی به آنها تحویل شود. در حالی که جستجوی گسترده پلیس در این زمینه ادامه داشت ، ۸ روز بعد آدم رباها بار دیگر در یک تماس تلفنی عنوان کردند ، یک سی دی را در قطعه هنرمندان بهشت زهرا قرار داده اند که در این سی دی درخواست آنها به صورت جدی مطرح شده است.
به دنبال این تماس و عزیمت ماموران به بهشت زهرا ، سی دی مورد نظر در این محل به دست آمد که پس از بازبینی آن ، معلوم شد آدم رباها نامه ای را که حاوی درخواست ۳۰۰ میلیون تومانی است ، روی صفحه تلویزیون قرار داده اند.


ردپا


بنابر این گزارش ، در حالی که تحقیقات گسترده پلیس در این زمینه ادامه داشت ، آدم رباها در چندین مرحله اقدام به تعیین محل قرار کردند اما در این محلها حضور پیدا نکردند. یک ماه پس از این ماجرا ، بار دیگر آدم رباها عنوان کردند یک سی دی دیگر را که حاوی تصاویر کودک ربوده شده است ، در دستشویی فرودگاه قرار داده اند که با عزیمت ماموران به محل ، این سی دی پیدا شد و در بازبینی آن ، آدم رباها در حالی که نقاب به صورت داشتند ، با ضرب و شتم کودک خردسال ، او را وادار کرده بودند تا از والدین خود بخواهد پول درخواستی از سوی آدم رباها را پرداخت کنند. پس از ارسال این فیلم ، ماموران در مرحله بعدی از تحقیقات خود، ردپای آدم رباها را در چند نقطه تهران شناسایی کردند و با صدور دستور قضایی از سوی دادیار سلیمانی ، در یک عملیات هماهنگ ، چندین محل مورد بازرسی قرار گرفت.
این گزارش حاکی است ، با بررسی آخرین محل در منطقه جنت آباد ، ماموران با ورود به یک خانه ، یک زن و مرد را دستگیر کردند و در بازرسی از یکی از اتاقها ، کودک ۸ ساله را نجات دادند.


اعتراف


با تحقیق از دو متهم دستگیر شده ، آنها اعتراف کردند خانه متعلق به فردی به هویت رضا است ، که وی نقش اصلی را در ربودن کودک ۸ ساله به عهده داشته و اکنون نیز به خاش متواری شده است.
با انتقال زن و مرد متهم ، معلوم شد زن متهم همسر رضا بوده و دیگر متهم دستگیر شده به هویت امیر ، برادر همسر رضا است که مسوولیت نگهداری از کودک ربوده شده را به عهده داشته اند. با تحقیق از متهمان ، آنها اعتراف کردند مشخصات محمدصادق را یک کارگر افغانی که پیش از این نزد پدر محمدصادق (کودک ربوده شده) کار می کرده ، در اختیار برادرش به هویت پتی محمد قرار داده و او نیز با توجه به مسائل مالی که با رضا داشته ، بابت بدهی خود به رضا ، مشخصات محمدصادق را در اختیار او قرار داده تا پس از ربودن وی ، از خانواده اش اخاذی شود. با صدور دستور قضایی در ارتباط با هر دو متهم ، دستور دستگیری عامل آدم ربایی صادر شد و کودک ربوده شده تحویل خانواده اش گردید. تحقیق در این زمینه ادامه دارد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 26
  • ۲۹ آبان ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما