هشدارهاى اقتصادى خاتمى

هشدارهاى اقتصادى خاتمى


• مسئولان بفرمایند در یک سال گذشته چه مقدار از حساب ذخیره ارزى در چه جهتى مصرف شده است.


• باید دید شعارهایى مانند قرارگرفتن نفت بر سر سفره مردم چقدر عملى شده است.


• نامه ۵۰ اقتصادادن نامه قابل تاملى بود اما با آن برخورد سیاسى شد.


• مبلغ یارانه انرژى وحشتناک است.من نتوانستم در هدفمندکردن یارانه ها موفق شوم و متأسفم.


• ضعف تدوین تئورى و استراتژى مدون مهم ترین مشکل دوران ریاست جمهورى من بود.اعتراض کامران به نحوه برگزارى کنکور اصفهانشرق: حسن کامران نماینده اصفهان نسبت به نحوه برگزارى کنکور در حوزه دانشکده علوم پزشکى اصفهان اعتراض کرد. کامران طى گفت وگویى با خبرنگار پارلمانى شرق گفت: روز شنبه هفته جارى در ملاقات مردمى اى که داشتم تعدادى از کنکورى هاى خانم به همراه والدینشان با عصبانیت به اینجانب رجوع کردند و نسبت به نحوه برگزارى آزمون رشته فنى – ریاضى در مکان دانشکده علوم پزشکى اصفهان اعتراض کردند. نماینده اصفهان با اشاره به اینکه داوطلبانى که معترض بودند از نخبگان و دانش آموزان ریاضى کشور بوده اند، افزود: کنکور در این دانشکده به جاى ساعت ۳۰/۷ دقیقه با دو ساعت تاخیر یعنى راس ساعت ۳۰/۹ دقیقه برگزار شد، ضمن اینکه برخى داوطلبان با تلفن همراه در جلسه آزمون حاضر شدند و حتى با موبایل حرف مى زدند. کامران با اشاره به اینکه آوردن تلفن همراه به محل آزمون سراسرى خلاف مقررات است، افزود: بر اساس گفته معترضان هر چقدر به این وضعیت اعتراض کرده اند کسى به اعتراض آنها توجهى نکرده و حتى مسئولى هم حضور نداشته که راهنمایى صحیحى بکند. وى گفت: بعضى خانم ها مى گفتند در محل آزمون سوسک مشاهده کرده اند و در مجموع وضعیت برگزارى آزمون بسیار نامطلوب بوده و آنان را با استرس شدید مواجه کرده، به گونه اى که برخى داوطلبان به گریه افتاده اند. کامران تصریح کرد: همچنین والدین داوطلبان معترض معتقد بودند که حق فرزندانشان ضایع شده و به رغم اینکه از تیزهوشان کشور بوده اند اما به خاطر شرایط نامطلوب نحوه برگزارى آزمون نتوانسته اند به خوبى به سئوالات پاسخ بدهند.


کامران افزود: داوطلبان معترض از وزارت علوم و سازمان سنجش به من شکایت کرده و خواستار رسیدگى به موضوع شده اند. وى گفت: در این خصوص شکایتى هم به دیوان عالى کشور ارائه شده است. کامران ضمن تاکید بر اینکه نحوه برگزارى آزمون در این مکان به گونه اى بوده که شائبه تقلب را به اذهان متبادر مى کند، افزود: به واسطه شکایتى که به من تسلیم شده مسئله را پیگیرى مى کنم.هشدار پنتاگون به بوششرق: مجله نیویورکر در شماره روز یکشنبه خود به نقل از برخى مقامات عالى رتبه پنتاگون مى نویسد: پنتاگون به دولت بوش هشدار داده است که حمله به تاسیسات هسته اى ایران در تخریب برنامه هاى هسته اى این کشور موثر واقع نمى شود. فرماندهان ارشد پنتاگون همچنین هشدار داده اند که هرگونه حمله در صورت شکست دیپلماسى پیامدهاى اقتصادى، سیاسى و نظامى وخیمى براى ایالات متحده به دنبال دارد. در این گزارش آمده است: نکته مهم در استفاده از قدرت نظامى این است که سرویس هاى جاسوسى آمریکا و اروپا در زمینه تاسیسات زیرزمینى ایران اطلاعاتى ندارند و درواقع طراحان جنگ نمى دانند چه چیزى را بمباران مى کنند. این در حالى است که تجربه نظامى آمریکا در عراق- جایى که ادعاى آمریکا مبنى بر وجود تسلیحات کشتارجمعى به اثبات نرسید – بر رویکرد واشینگتن در مورد ایران تاثیرگذار است. فرماندهان ارشد پنتاگون مى گویند: ما این اشتباه را در مورد عراق مرتکب شدیم در حالى که سلاحى وجود نداشت.اخبار ویژه اعتماد ملی/ ستون شنیده هاى اعتمادملى


خبرگزاری آریا- در ستون شنیده هاى اعتمادملى امروز ( ۱۳ تیر ۱۳۸۵)، اخبار ویژه زیر به چشم می خورد.
شنیدیم که محمود احمدى‌نژاد رئیس‌جمهورى در نظر دارد سخنگوى جدیدى براى هیات دولت منصوب کند. به گزارش سایت فردا، در پى عدم موفقیت غلامحسین الهام در پاسخگویى مناسب به سوالات اقتصادى خبرنگاران و عدم اشراف وى بر حوزه اقتصاد، قرار است علاوه بر الهام، سخنگوى جدیدى با عنوان سخنگوى اقتصادى دولت معرفى شود. گفته مى‌شود داوود دانش‌جعفرى وزیر اقتصاد، با حفظ سمت، جدى‌ترین گزینه تصدى این سمت است. این خبر را منابع نزدیک به غلامحسین الهام تایید نکردند.
شنیده مى‌شود که در جریان انتخابات سالانه دانش‌‌آموختگان موسسه امام‌خمینی، جمع ۴ نفره‌ای، که از آنان به عنوان محور اصلى در این موسسه یاد مى‌شد، به‌رغم کاندیدا شدن را‡ى دیگر اعضاى موسسه امام خمینى را بدست نیاوردند. به گزارش سایت بازتاب، در این انتخابات دانش‌آموختگان موسسه یادشده ضمن خوددارى از را‡ى دادن به این ۴ نفر، عده دیگرى از جمله ۲ فرزند آیت‌ا… مصباح‌یزدى را به عنوان شوراى فارغ‌التحصیلان برگزیده‌اند.
شنیده مى‌شود که دبیران هر دو جناح گروهک کومله (ابراهیم علیزاده) و (عبدا… مهتدى)در تاریخ‌هاى چهارم و پنجم اسفندماه ۱۳۸۴ با حضور در بغداد با سفیر آمریکا در این کشور ملاقات داشته‌اند. به گزارش مهر، در این ملاقات قرار شد تسهیلات و مساعدت‌هایى به این گروه صورت گیرد و آنان براى وحدت بین گروه‌هاى ضدانقلاب، اختلاف‌هاى میان خود را کنار بگذارند و براى تحرکات بیشتر در سال آینده در مناطق کردنشین ایران تلاش کنند.
آخرین شنیده اینکه با وجود تاکید بر ایرانى بودن سیاستگذارى و مدیریت اپراتور دوم در اجراى قرارداد <ایران‌سل( >راه‌اندازى اپراتور دوم تلفن همراه)، پس از انعقاد قرارداد، عملاً هدایت و کنترل قرارداد مذکور به دست شرکت‌هاى خارجى و کمپانى‌هاى سازنده موبایل افتاده است