هشدار رئیس مجلس به دولت درباره نقشه‌‌های آمر‌یکا

خبرگزاری تسنیم: علی لاریجانی عصر امروز در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان با اشاره به شرایط فراهم شده پس از برجام خواستار به کار گیری این فضا در امر سرمایه‌گذاری در بخش‌‌های مختلف اقتصادی و رونق اقتصادی در کشور شد.

وی با بیان اینکه بر‌بنیاد ادله‌‌های خودم شرایط کشور در مسیر خوبی برای توسعه قرار گرفته است، افزود: در سال‌‌های گذشته در نتیجه مقاومت ملت و درایت رهبری موضوع دانش هسته‌ای کشور به مرحله خوب و تثبیت رسید و باید در یک فضای معقول برای سرمایه‌گذاری از شرایط به وجود آمده استفاده کنیم.

لاریجانی گفت: برای رسیدن به نتیجه برجام مناقشاتی بر سر راه بود که فرآیند این نظرات به یک تصمیمی بر بنیاد نظرات رهبر انقلاب انجام شد که باید از این تصمیم پشتیبانی کنیم چرا که تاریخ مناقشات در حال حاضر نیست، اگرچه باید در این موضوع دقت نظر داشته باشیم چون ‌ممکن است آمریکایی‌‌ها خرابکاری‌ کنند و در این موضوع در جایی اگر نیازی با اقدام و عمل هم باشد باید پاسخ داد.

وی ادامه به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب به سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل اشاره نمود و گفت: در حال حاضر بر‌بنیاد برجام بسیاری از تحریم‌‌ها برداشته شده گرچه هنوز موانعی بر سر فعالیت‌‌های بانکی کشور وجود دارد اما فروش نفت کشور از یک میلیون بشکه در روز در حال رسیدن به بیش از ۲ میلیون ۳۰۰ بشکه ‌است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین به حضور هیئت‌‌های تجاری کشورهای مختلف پس بر جام به داخل کشور اشاره نمود و ادامه داد: هیئت‌‌های زیادی به داخل کشور آمده‌اند و برخی از آن‌ها در حال برآورد میزان سرمایه‌گذاری خود در ایران هستند.

لاریجانی در ادامه به نگاه مجلس شورای اسلامی برای توسعه و رونق اقتصادی اشاره نمود و افزود: مجلس در حال فراهم کردن شرایطی برای دولت است تا بتواند بخشی از پروژه‌‌های عمرانی خود را به بخش خصوصی واگذار کند.

وی گفت: در شرایط رکود امروز باید فضای مالیاتی را کاهش داد و ما این موضوع را با جدیت در بحث مالیات ارزش افزوده دنبال می‌‌کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به اقدامات دولت در استان سیستان و بلوچستان اشاره نمود و خواستار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ‌به ویژه ‌سرمایه‌گذاران خارجی ‌در بخش‌‌های تولیدی، صنعتی و معدنی با نگاه توسعه‌محور و صادرات به کشورهای همسایه شد.

لاریجانی همچنین از بندر چابهار و سواحل مکران‌ به عنوان یک وضعیت بزرگ اقتصادی و ترانزیتی و تجاری در توسعه شاخصه‌‌های مناطق جنوب شرق کشور یاد نمود.

وی همچنین با خوب توصیف کردن شرایط ایجاد شده در سیستان  و بلوچستان در ایجاد زیرساخت‌‌ها و همچنین امنیت پایدار و مشارکت مردم در بحث امنیت، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای تسریع در عملیات گازرسانی به شهرهای سیستان و بلوچستان و همچنین تسریع در عملیات راه‌آهن چابهار به زاهدان و سرخس اعلام نمود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه امروز اولویت مهم کشور توجه به اقتصاد است، گفت: باید زمینه‌‌های توسعه کشور را در سایه امنیت ملی کشور ببینیم و شرایط سیاسی و فرهنگی کشور را برای پرش اقتصادی فراهم کنیم‌.