هشدار پلیس: حین تردد در خیابان، کیف دستی خود را سمت دیوار قرار دهید

متهم به کیف قاپی که به همراه دو پسر جوانش در محدوده «شهرک ولیعصر (عج)» و «یافت‌آباد» اقدام به کیف‌قاپی می‌کرد از سوی ماموران کلانتری ۱۵۳ شناسایی و دستگیر شد.به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، سرهنگ شهرام تجدد، رییس کلانتری ۱۵۳ «شهرک ولیعصر (عج)» در خصوص شناسایی و دستگیری این سه متهم توضیح داد: در پی اعلام گزارشاتی مبنی بر وقوع موارد متعدد کیف‌قاپی از بانوان در محدوده استحفاظی کلانتری و روند فزاینده آن از ابتدای سال جاری، سر کلانتر پنجم در خصوص شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان این جرایم تدابیری اتخاذ کرد.


بر این اساس مخبرین محل و ماموران اطلاعاتی در این خصوص وارد عمل شدند که به شناسایی این سه کیف‌قاپ در محدوده کلانتری منجر شد.


این در حالی بود که در بررسی‌های به عمل آمده ماموران، مشخص شد که این متهمان با یکدیگر نسبت خانوادگی داشته و رابطه آنها پدر و فرزندی است.


در این میان و در جریان عملیات شناسایی این متهمان، تعدادی مالباخته نیز به محل کلانتری مراجعه و اعلام کردند که از سوی شخصی با موهای جو گندمی با شرایط نامناسب فیزیکی مورد کیف‌قاپی قرار گرفته‌اند.


سرانجام با پیگیری‌های مستمر، یکی از متهمان به کیف‌قاپی دستگیر و به محل کلانتری منتقل شد.


این متهم در تحقیقات و بازجویی‌هایی به عمل آمده، به همدستی دو تن دیگر در جرایم ارتکابی اعتراف کرد که در پی آن بلافاصله در ساعت ۱۶:۳۰ روز گذشته، ماموران پلیس با قرار دادن کمین، موفق شدند دو تن دیگر از این متهمان را حین ارتکاب جرم دستگیر کنند.


به گزارش ایسنا این سه متهم به نامهای «محمد» ۴۶ ساله، «سعید» ۲۴ ساله و «سیامک» ۲۶ ساله در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۱۲ فقره کیف‌قاپی از زنان در محدوده شهرک ولیعصر (عج) و یافت‌آباد تهران معترف شدند.


آنها در خصوص شگرد مورد استفاده‌ در جرایم به ماموران گفتند که دو برادر و یا در برخی مواقع یکی از برادران به همراه پدر با موتورسیکلتی که در اختیار داشته‌اند، زنان رهگذر را مورد سرقت قرار می‌دادند.


این در حالیست که در ادامه بازجویی‌ها، مقادیر زیادی اموال مسروقه از منزل متهمان کشف شد.


در این میان بر اساس اظهارات مالباختگان مبنی بر سرقت طلاجات داخل کیف دستی‌ها، تحقیقات نشان داد: متهمان، طلاجات مسروقه را جهت فروش به یک مغازه طلافروشی منتقل کرده‌اند که در حال حاضر بنا به دلایلی تعطیل است.


در این حال «محمد» ۴۶ ساله که سرکردگی باند خانوادگی را بر عهده داشته، با بیان این که بیشتر طعمه‌های خود را از میان زنان رهگذر انتخاب می‌کردیم، در خصوص انگیزه ارتکاب کیف‌قاپی به ایسنا گفت: جهت فراهم کردن وجوه نقد به منظور خرید مواد مخدر مبادرت به سرقت می‌کردیم، چراکه هم خود و هم پسر ۲۶ ساله‌ام معتاد به مخدر کراک هستیم.


به گفته این متهم، فرزندانش قربانیان طلاق هستند، این متهم پیش از این چندین بار سابقه کیفری و کیف‌قاپی و مواد مخدر داشته است.


سرهنگ تجدد در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» ایسنا، با بیان این که احتمال افزایش اعترافات متهمان به جرایم ارتکابی با توجه به تعدد شکایات مالباختگان بسیار زیاد است، به ایسناگفت: بانوان سعی کنند حین تردد در خیابان کیف دستی خود را سمت دیوار قرار دهند و از قرار دادن اجناس قیمتی خود در داخل کیف دستی خودداری کنند.


رییس کلانتری ۱۵۳ «شهرک ولیعصر (عج)» همچنین به موارد کیف‌قاپی از داخل خودرو با پنجره‌های باز اشاره و خاطرنشان کرد: افراد به خصوص زنان هنگام نشستن داخل خودرو، شیشه‌ها را بالا برده و در غیر این صورت از قرار دادن کیف دستی در صندلی جلو خودداری کنند.