هنریک لارسن: گل زدم، چون کفش‌های طلایی‌ام را پوشیده بودم

سوئد, با تساوی برابر انگلستان به عنوان تیم دوم گروه دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی جام هجدهم شد. این تیم در این مرحله باید به دیدار آلمان ـ میزبان رقابت‌ها برود.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فردی لیونگبرگ بازیکن سوئدی آرسنال که به دلیل سال‌ها حضور در لیگ برتر با بازیکنان تیم ملی انگلستان آشنا بود، در پایان بازی گفت: لارس لاگربرک, سرمربی سوئد در بین دو نیمه از ما خواست توپ را بیشتر در اختیار داشته باشیم. ما هم همین کار را کردیم که به خوبی جواب داد. امروز ما با وجود شانس اندک گلزنی‌مان به گل رسیدیم. در حالی که در دیگر بازی شانس‌های زیادی داشتیم؛ اما, تنها یک بار گلزنی کردیم. این, به این معنی است که ما پیشرفت داشته‌ایم. با کمی شانس بیشتر می‌توانستیم پیروز از میدان خارج شویم. آلمان حریف سختی برای ما خواهد بود.


لمان – هم باشگاهی لیونگبرگ در آرسنال – دروازه‌بانی استثنایی است. تیم ملی آلمان از بازیکنانی بزرگ و البته قدرتمند تشکیل شده است؛ اما, صادقانه باید بگویم که چیز زیادی از آنها ندیده‌ام. بازی با آنها بسیار خاص خواهد بود و البته اندکی غم‌انگیز. چرا که ما خیلی خوب به آنها گل خواهیم زد!»


هنریک لارسن مهاجم گلزن سوئد، که گل دوم سوئد روی تاثیر او به ثمر رسید، در پایان بازی گفت:« از نتیجه بازی راضی‌ام، به خصوص این که دو بار هم در جریان بازی از حریف عقب افتاده بودیم. این نشانه خوبی است و روحیه ما را بالا خواهد برد. آخرین دقیقه‌های بازی برای اعتماد به نفس ما بیش از حد مهم بود. ما هر دو گلمان را روی توپ‌های بلند به ثمر رساندیم، چیزی که تخصص انگلیسی‌هاست. من گل زدم چون کفش‌های طلایی‌ام را به پا کرده بودم. فکرم را مشغول بازی با آلمان نمی‌کنم. اکنون باید جشن گرفت. تیم خوبی دارم و سرگروه خوبی از هیچ حریفی حتی میزبان رقابت‌ها نمی‌هراسم.