هواپیمای جنگنده ‘اف ۵’ پس انجام تعمیرات سنگین

هواپیمای جنگنده ‘اف ۵’ پس انجام تعمیرات سنگین توسط نیروی هوایی، پس از ۱۲ سال با پرواز بر فراز تبریز به ناوگان نیروی هوایی کشور پیوست!..؟

فرمانده پایگاه دوم شکاری تبریز ۴ اسفند در جمع خبرنگاران و در حاشیه ی به پرواز درآمدن این هواپیما بر فراز آسمان تبریز، گفت: انجام این حجم از تعمیرات در مدت ۳ ماه، یک رکورد بی نظیر در نه تنها در ایران بلکه در جهان است!…..

امیر سرتیپ خلبان ‘مسعود روز خوش’ با اشاره به گذشت ۱۲ سال از آخرین پرواز این هواپیما گفت: از دیدگاه تخصصی هواپیمایی که ۱۲ سال پرواز نکرده باشد، به هیچ چیز آن نمی توان اعتماد کرد و باید کوچک ترین قطعات آن بازرسی و تایید شود و مدت زمانی که برای تعمیرات این هواپیما انجام شده حتی در کشور سازنده آن نیز مقدور نیست!…؟؟؟؟

امیر روزخوش با بیان اینکه ساخت یک هواپیمای جدید در شرایطی که در برابر آماج تحریم ها و تهدیدها هستیم از تعمیر این هواپیما آسان بود گفت: مهندسین نیروی هوایی اقدام به انجام این تعمیر کرده و هم اکنون به تکنولوژی ساخت و تعمیر این هواپیما دست یافته ایم!!!!….؟؟؟؟؟؟

وی با تاکید بر اینکه کاری که در فرایند تعمیرات این هواپیما انجام شده قابل مقایسه با هیچ امری در هواپیماسازی نیست گفت: این کار بزرگ، شروعی برای آغاز کاری بزرگ است!!! و به واسطه دلگرمی های رهبر معظم انقلاب و فرماندهان شجاع نیروی هوایی این اقدامات در پایگاه دوم شکاری تبریز انجام شد.

سرهنگ نجف لو فرمانده تیم تعمیر این هواپیما در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه انجام این حجم از تعمیرات در مدت ۹۰ روز و تحویل آن به QC کار بی سابقه ای است گفت: اولین قدم بعد از تعمیران اولیه، وصل کردن هواپیما به برق بود و با توجه به شرایطی که هواپیما داشت، کار بسیار خطرناکی بود!…!

وی ادامه داد: با توکل به خدا و دانش متخصصان این کار با موفقیت انجام شد و با توجه به اینکه این هواپیما امروز برای پرواز آماده است، ولی برای انجام این پروژه و بمنظور خرید قطعات آن از کشورهای خارجی، ریالی هزینه نشده است بلکه همه ی این کارها به بهره گیری از دانش بومی و جهادی خودکفایی و با بهره گیری از توان متخصصین نیروی هوایی ارتش تامین شده است!…..؟

جنگنده ی ‘ اف ۵ ‘ که در تاریخ ۷۹/۴/۱۶ زمین گیر شده بود، کار تعمیراتی آن از ۹۰/۸/۳۰ آغاز و با صرف ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت در تاریخ ۹۰/۱۲/۱ پایان پذیرفته و جهت انجام پروژه ی آزمایشی به خط هوایی تحویل داده شده است!…..؟

 

پ‌ن: چی شد بعد از ۱۲ سال تصمیم گرفتین ۳ ماهه به فکرش بیافتید؟ این همه مدت عاجز بودید؟
جناب سرتنگ لینک زیر آخرین فیلم آپلود شده هـیـــس مربوط به ۱۱ دی ۱۳۹۰ حدود کمتر از ۲ ماه پیش می باشد که اتفاقاً یک فروند اف ۵ است! شماها فکر چرخ آنهای که پرواز می کنند باشید تعمیر هواپیمای اوراقی پـیش کــِــش! بیچاره جوانان خلبان این مملکت