هیچ مشکلی برای برگزاری کنسرت «شجریان» وجود ندارد
هیچ مشکلی برای برگزاری کنسرت «شجریان» وجود ندارد


خبرگزاری فارس: رییس پلیس امنیت تهران خبر درخواست ۵ میلیون تومان برای هرشب از اجرای کنسرت شجریان را رد می‌کند، اما مسئولان برگزار کننده این کنسرت از ممنوعیت ورود هنرمندان به تالار وزارت کشور، ازسوی نیروی انتظامی سخن می‌گویند .


محمدرضا علی‌پور در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: چنین خواسته‌ای اصلاً قانونی نیست و درحوزه پلیس امنیت تهران و اداره اماکن چنین مسائلی وجود ندارد و هیچ وقت چنین درخواست‌هایی نداشته‌ایم.
وی تصریح کرد: با رعایت شؤونات اخلاقی و اسلامی از سوی مجریان و دعوت‌شدگان این کنسرت، هیچ مشکلی برای برگزاری آن وجود نخواهد داشت.
علی‌پور گفت:اگر جای دیگری چنین خواسته‌ای را داشته، در حوزه مأموریتی من نیست و هیچ اطلاعی از اصل این قضیه ندارم.
درعین حال یکی از برگزارکنندگان این کنسرت به خبرنگار موسیقی فارس گفت: در پی ارسال نامه اداره اماکن به وزارت کشور از امروز ورود به تالار وزارت کشور از سوی اداره اماکن ممنوع اعلام شده است و اگر این خبر تکذیب شده است پس چرا همچنان ورود ما به تالار وزارت کشور ممنوع است؟
وی با بیان این که پیش از این هم مبالغی از سوی اداره اماکن برای برگزاری کنسرت‌ها دریافت می‌شده است، افزود: سال‌های قبل مبلغ یک میلیون و پانصد هزارتومان خواسته می‌شد که رقم معقولی بود ولی برای کنسرت شش روزه شجریان مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای چندشب اجرا خواسته شده است که رقم بسیار نامعقولی است.
وی درباره دریافت این ارقام از سوی اداره اماکن گفت: درخواست این مبالغ معمول نبوده ولی معمول شده است که برای اضافه کار پرسنلی که در این مکان خدمت می‌کنند این مبلغ از برگزار کنندگان کنسرت گرفته شود.
همچنین از خبرنگار فارس خواست تا با «پیامبری» مدیر کل اداره خدمات نیروی انتظامی تماس گرفته شود که در جریان این خبر قرار دارد ولی طی تماس خبرنگار فارس با پیامبری وی درباره این خبر اظهار بی‌اطلاعی کرد.
همچنین تلاش خبرنگار ما برای تماس با «فشمی مقدم» رییس اداره اماکن نیز تاکنون ناموفق ماند.