واردات خودروی بالای ۲۵۰۰ CC فقط با مجوزهای خاص

رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی در سال ۹۵ ممنوع است، گفت: واردات این خودروها تنها با …

رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی در سال ۹۵ ممنوع است، گفت: واردات این خودروها تنها با مجوزهای خاص صورت می‌‌پذیرد.

 مسعود کرباسیان در حاشیه جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در خصوص واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی در سال ۹۵ گفت: براساس مصوبه دولت، ورود خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی به کشور ممنوع است و ورود این خودروها تنها براساس مجوزهای خاص و برای امور دیپلماتیک از دسته سفارتخانه‌‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش تعرفه واردات گروه ۱۰ کالایی گفت: پشتیبانی از تولید داخل همواره در دستور کار دولت قرار دارد و البته این نوع پشتیبانی هم روش‌‌های خاص خود را طلب می‌‌کند و تعرفه‌‌ها باید به شکلی وضع شود که مبارزه با قاچاق نیز صورت گیرد. البته ابزار پشتیبانی از تولید داخل، جلوگیری از واردات نیست.

وی در خصوص نگهداری داروها در گمرک و ترخیص آن‌ها خاطرنشان نمود: با هماهنگی سازمان غذا و دارو اقداماتی صورت گرفته تا ترخیص داروها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام پذیرد. اولویت ما ترخیص دارو با حداقل اسناد بوده است که امیدواریم در سال جاری نیز این کار عملیاتی شود.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۲ April 2016 | 11:42 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.