آخرین مطالب
گرانترین کالاها و محصولات فروش اینترنتی در ایراندرج حدیث پیامبر در مورد زنان بر روی فاکتور فست فود!۱۰ بازیکن برتر بازی FIFA 21تبلیغ حرمت سقط جنین توسط یک مسیحی در پشت ماشین!مجموعه ۳۰ جمله عاشقانه، انگیزشی، فلسفی و مفهومیدرباره شهدای عراقی که برای ایران جنگیدند!

واردات رسمی مواد غذایی آسیب دیده تکذیب شد

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر بهروز جنت با رد صریح و مبنایی واردات مواد آلوده، اضافه کرد: اگر این امر از مبادی رسمی صورت بگیرد که همکاران ما در معاونت های غذا و دارو از طریق گمرکات مواد غذایی را در حین ورود به کشور کنترل و نظارت نموده؛ پس از اخذ تاییدات آزمایشگاهی اجازه ورود آنها را صادر می کنند.

وی افزود: محصولات تقلبی و قاچاق این حوزه نیز در صورت رصد و کشف با مجوز مقامات قضایی امحاء می شوند.

جنت توضیح داد: هر محصولی که وارد کشور می شود دارای یک صاحب کالا اعم از دولتی یا خصوصی است که طبق ضوابط این صاحبان محصول موظفند با محوریت مسئول فنی خود، بر محصولات نظارت ادواری داشته باشند.

وی، ایجاد شرایط  نگهداری مناسب در انبار که اصطلاحا به آن GPS می گویند و کنترل های لازم برای اطمینان از سلامت محصول را مهمترین وظیفه مسئول فنی برشمرد و تصریح نمود: علاوه بر اینها طرح بررسی محصول در سطح عرضه یا PMS نیز از جمله تدابیری است که برای اطمینان از رسیدن محصول سالم و بهداشتی به دست مصرف کننده اندیشیده ایم بنا براین با قاطعیت می گوییم که از مبادی رسمی هیچ محصول آسیب دیده ای در دسترس مردم قرار نخواهد گرفت.

جنت همچنین شایعاتی که حاکی از توصیه برخی مسئولین برای استفاده از برنج های آلوده در ایام خاصی مانند محرم و صفر هستند را نیز از بی اساس دانست و خاطر نشان کرد: ممکن است با تاییدات آزمایشگاهی و در صورت انطباق محصول با ضوابط، کاربرد دیگری مثل مصرف حیوانی برای برخی فراورده ها در نظر گرفته شود که آنهم پس از اطمینان از عدم  وجود آلودگی قارچی، دامی و سایر موارد امکان پذیر است تا مبادا از طریق مثلا شیر و یا گوشت، آلودگی ای وارد بدن مصرف کننده شیر و یا گوشت دام بشود.

وی در پایان در خصوص شرایط از بین بردن محصولات تقلبی و قاچاق یادآور شد: امحا اینگونه محصولات و نه صرفا فرآورده های سلامت با حضور نماینده دادستانی محیط زیست و ارگان نظارتی مرتبط صورت می گیرد کما اینکه این اتفاق بارها و بارها در حضور اصحاب رسانه نیز انجام شده است.

مطلب بالا در حوزه سلامت، تغذیه و تناسب اندام و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۰ January 2016 | 8:59 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.