والیبال ایران در مکان ۲۴ قرار گرفت

رده‌بندی بهترین تیم‌های والیبال جهان

والیبال ایران در مکان ۲۴ قرار گرفت

جام جم آنلاین: در تازه‌ترین آمار برترین تیم‌های والیبال جهان پس از پایان بازی‌های المپیک پکن، تیم ایران عنوان بیست و چهارم جهان و پنجم آسیا را به خود اختصاص داد. ایران که پیش از این در رده‌ بیست و ششم جهان قرار داشت در آخرین رده‌بندی FIVB دو پله صعود دارد.به گزارش ایسنا ، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) در فاصله‌ی نزدیک به دو هفته پس از پایان بازی‌های والیبال المپیک آمار بهترین تیم‌های جهان را اعلام کرد.


براین اساس تیم والیبال ایران پس از تیم‌های چین (۱۰) ، ژاپن (۱۱) ، استرالیا (۱۳) ، کره‌ جنوبی (۱۹) عنوان پنجمی آسیا را به خود اختصاص داده است.


طبق آماری که تا روز بیست و پنجم آگوست ارائه شده است، برزیل با جمع ۳۱۳ امتیاز همچنان به عنوان بهترین تیم دنیا معرفی شده است و پس از تیم طلایی پوشان ، آمریکا ، دارنده عنوان قهرمانی المپیک پکن و قهرمان لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۰۸ با کسب ۲۵۷ امتیاز در رده دوم قرار دارد.


تیم‌های روسیه ، بلغارستان ، صربستان ، ایتالیا ، لهستان ، اسپانیا و پورتوریکو عناوین سوم تا نهم را به خود اختصاص داده‌اند.


در تازه‌ترین رده‌بندی بهترین تیم‌های زن جهان تیم ایران بدون تغییر نسبت به آخرین رده‌بندی خود به طور مشترک با تیم‌های اندونزی ، نیوزیلند ، روآندا و سریلانکا در رده‌ هشتادو چهارم جهان قرار دارد.