واکنش تند علی دایی به خنده‌بازار/ نمی توانید با خدا جنگ کنید

سرمربی تیم راه آهن در مورد برنامه طنزی که به تمسخر وی پرداخته بود، گفت: متاسفم که صدا و سیما نام اسلام را دارد؛ اما نگاهی به کوچکترین مسائل اسلام ندارد.

به گزارش برنا، علی دایی سرمربی تیم راه آهن در ابتدای کنفرانس خبری اش پیش از بازی مقابل صبا ضمن تسلیت درگذشت بابک معصومی گفت: درگذشت این بازیکن فوتسال را به جامعه ورزش و خانواده وی تسلیت می گویم. واقعا متاسفم که وی را از دست داده ایم. او یکی از ورزشکاران با اخلاق کشورمان بود.

دایی در مورد بازی مقابل صبا اظهار داشت: ویسی تیم خوب و جوانی را جمع کرده بود. این تیم در دو بازی قبلی خود نتایج خوبی را گرفته و نشان داده در این لیگ حرفی برای گفتن دارد. در این تیم بازیکنان جوان و با تجربه کنار هم قرار گرفته و یکی از بهترین تیم های لیگ را پدید آورده اند. ما بازی سختی در پیش داریم اما تنها به ۳امتیاز فکر می کنیم و با این روحیه به میدان خواهیم رفت.

وی افزود: سه هفته تمرینات پرفشاری را داشته ایم، اما تنها روز گذشته توانستیم تمرین تاکتیکی انجام دهیم. ما در زمین خود بازی می کنیم و به فکر پیروزی هستیم. باید بازیکنان را به پیروزی عادت دهیم، هرچند در دو بازی قبولی هم نتایج بدی نگرفتیم.

سرمربی تیم راه آهن در مورد تشویقش در بازی های پرسپولیس و ممنوع کردن این تشویق از سوی سران باشگاه پرسپولیس در ورزشگاه، گفت: من هم دوست ندارم پرسپولیسی ها مرا تشویق کنند و اگر این ممنوعیت به صلاح پرسپولیس است با آن مخالف نیستم. من نه مسوولیتی در این مملکت دارم و نه مثل آقایان بن دارم. اگر نگاهم به نیمکت پرسپولیس بود سرمربی راه آهن نمی شدم. از صمیم قلب بگویم که دوست ندارم در ورزشگاه تشویق شوم و دوست ندارم مظهر اعتراض مردم به آقایان باشم. می خواهم در کنار تیمم با آرامش کار کنم و با آن نتیجه بگیرم.

وی افزود: این آقایان هستند که خط می دهند، لیدرها را جمع می کنند، جلسه می گذارند و به مسافرت می روند. هیچ جا سراغ ندارید که بگویند من این کارها را انجام داده ام و اصلا اعتقاد به این کارها ندارم. اعتقاد من به آن بالایی است. مردم در ماه های گذشته نسبت به خیلی چیزها آگاهی پیدا کرده اند؛ اما با این حال به آنها می گویم که پرسپولیس از هر چیزی بزرگتر است و تیمشان را تشویق کنند.

دایی در مورد برنامه طنزی که در رسانه ملی با موضوعیت وی پخش شد، اظهار داشت: در این مورد نظر خاصی ندارم. فقط متاسفم که در سازمان کارهایی انجام می شود که مناسب نیست. کسی که شخصیت من را تقلید می کند مقصر نیست. طنز با مسخره کردن فرق دارد. وقتی ورزشی ها حرمت یکدیگر را نگه نمی دارند، چنین اتفاقاتی رقم می خورد. اکنون خیلی چیزها را مسخره می کنند و حرمت را می شکنند، اما مردم خیلی چیزها را می دانند.

وی همچنین تصریح کرد: آیا صداوسیما جرات دارد مسئولان سیاسی کشور را هم مسخره کند؟

دایی در ادامه اظهار داشت: در جام جهانی هم صدا و سیما با آوردن کارشناس های مختلف تلاش کرد که مرا زیر فشار قرار دهد و مرا مقصر ناکامی قلمداد کند. اگر این سازمان در پشت بندش نام اسلامی نبود، حرفی نمی زدم. اگر خوشحالی مردم باشد، بازهم حرفی ندارم. این آقایان نام اسلامی را روی سازمان خود گذاشته اند، اما اخلاق اسلامی را خدشه دار کرده اند. کجای اسلام به مسخره کردن مردم را توصیه کرده است؟ همه چیز مرا خدا داده و نمی توانید با خدا جنگ کنید. او به خیلی ها نعمت داده و به خیلی ها نداده است.

سرمربی تیم راه آهن درباره مورد تمسخر قرار گرفتن کاشانی در همین برنامه، تصریح کرد: کسی را با من مقایسه نکنید، جایگاه ها فرق می کند. شاید کسی وی را نمی شناخته و او با این برنامه معروف تر شده است، من ۲۰سال است در این فوتبال هستم، اما آقایان تازه آمده اند و نمی دانم از چه راهی آمده اند.

تمام بدن من پر از بخیه است که این بخاطر زمان حضورم در فوتبال است. آقایان شاید دوست دارند مطرح شوند. مسائل زیادی وجود دارد؛ اما خیلی ها دوست دارند من خراب شوم. خود آقایان شاید هزاران مورد داشته باشند، آیا دوست دارند که در مورد آنها صحبت شود؟ متاسفم که صدا و سیما نام اسلام را دارد؛ اما نگاهی به کوچکترین مسائل اسلام ندارد و اینگونه می شود که جوانان ما به بیراهه می روند.

سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان در خصوص انتخاب وکیلش به عنوان رییس باشگاه شاهین بوشهر عنوان کرد: آقای دهقان وجاهت قانونی از خیلی ها بیشتر است اما این به من مربوط نمی شود که چه کسی رییس باشگاه دیگری است. وی ۸ سال با من رفیق بوده و در این مدت در تمام تیم ها به کمکم آمده است. او از خیلی ها که فوتبالی نیستند در کارهای اجرایی و مدیریتی بهتر است.

دایی در مورد دریافت طلبش از پرسپولیس گفت: تاکنون منتظر تماس پرسپولیسی ها مانده ام و در این مدت متوجه شده ام که آنها با خیلی ها تسویه حساب کرده اند. با این حال اگر نتوانم مصالحت آمیز طلبم را دریافت کنم، ناچار می شوم از طریق قانون اقدام کنم.

وی همچنین تاکید کرد: من نه دوست دارم سیاسی شوم و نه احتیاجی به سیاست دارم، فقط می خواهم کار کنم و زندگی آرامی داشته باشم. دوست ندارم مانند خیلی ها پشت آدمهای سیاسی قائم شوم. حتی برای آینده ای دور هم به سیاست فکر نمی کنم.

دایی با اشاره دوباره به «خنده بازار» افزود: متاسفانه نمی دانم آقای کارگردان و مدیر این برنامه به چه چیزی اعتقاد دارند. یک دهه است که این گونه رفتارها در مملکت ما نقش گرفته و سر یکدیگر را کلاه می گذارند و به مردم دروغ می گویند. اگر هم بخواهم شکایت کنم باید سه سال بدوم و در نهایت آقایان می آیند و عذرخواهی می کنند و من هم باید ببخشم.

۲۱ مرداد ۱۳۹۰

یک نظر برای "واکنش تند علی دایی به خنده‌بازار/ نمی توانید با خدا جنگ کنید" ارسال شده
 1. یکی از همین نزدیکیا گفت:

  واقعا واسه عوامل برنامه خنده بازار متاسفم وااااااااااقعا مزخرف , پوچ و بدون مفهومه … من اگه جای آقای دایی بودم اونارو دار میزدم…بازم به معرفتو و جنبه آقای دایی .در ضمن جناب آقای علیرضا اگه بقیه صداشون در نیومده یعنی اینکه خیلی خوششون اومده ,عاشق اینن که یکی اداشونو در بیاره…بهتره واسه چند ثانیه خودمونو جای دیگران بذاریم!

 2. شیوا گفت:

  من کاملا با آقای محمد و آقای علیرضا موافقم عاشق سامان گوران هستم محشره جیگرطلا

 3. محمد گفت:

  این سامان گوران انصافا هنرمند فوق العاده ایه. همه فکر می کردن فقط ادای فردوسی پور رو می تونه انقدر خوب دربیاره ولی تاحالا ادای مهران مدیری، علی دایی، رضا صادقی رو هم درآورده. یکی از یکی بهتر. آدم حیرت می کنه از این بشر آخه حتی صداش رو هم عین صدای طرف می کنه. جل الخالق!

 4. علیرضا گفت:

  تو خنده بازار، از جیرانی و فراستی و فردوسی پور بگیر تا مهران مدیری، شریفی نیا، سجادپور، حامدبهداد، تهمینه میلانی، کاشانی، کفاشیان، هیچکس!،‌ سیروس مقدم و چندین نفر دیگه، همه اداشون درآورده شد و کسی چیزی نگفت. فقط شما مهمید این وسط آقای دایی؟! یه کم جنبه داشته باشید