واکنش جامعه یهودیان آرژانتین به ابراز علاقه مارادونا برای سفر به ایران

 شیخ عبدالکریم پاس نماینده جامعه مسلمانان آرژانتین در گفتگویی با رادیو اسپانیایی برونمرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی،


واکنش جامعه یهودیان آرژانتین به ابراز علاقه مارادونا برای سفر به ایران را تشریح کرد.


به گزارش خبرگزاری آریا، متن کامل این گفتگو به شرح زیر است:


 


س:”دیه گو آرماندو مارادونا” فوتبالیست سابق آرژانتینی برای سفر به ایران و دیدار با محمود احمدی نژاد ابرازعلاقه کرده و همین موضوع باعث خشم جامعه یهودیان آرژانتین شده است؛لطفا” دراین باره نظرتان را بیان فرمائید؟


 


ج:مارادونا علاوه براینکه بهترین فوتبالیست تاریخ است؛همواره گرایش سیاسی درراستای حمایت ازملت هاوافشاگری درباره سیاست های متکبرانه وامپریالیستی داشته است.


همچنین مواضع او علیه جنگ هایی که آمریکا به راه انداخته شناخته شده هستند؛مارادونا همچنین درکنفرانس موازی اجلاس سران کشورهای قاره آمریکا جایی که بوش درصدد احیای قرارداد تجارت آزاد منطقه بود شرکت کرد؛درآن گرد همایی مارادونا درکنارروسای جمهوری ونزوئلا،کوبا وبولیوی حضور یافت،او به علاوه درمسابقات جام ملت های آمریکا درونزوئلا درکنار هوگو چاوزحاضر شد و او را در آغوش کشید؛اینک نیزابراز علاقه کرده است تا با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران آشنا شود.


او به خوبی ائتلاف ضدامپریالیستی متشکل ازکوبا،ونزوئلا و ایران را می شناسد و بنابراین عجیب نیست که مارادونا خواستار دیداراز ایران شده باشد اما درباره واکنش صهیونیستها نسبت به اظهارات مارادونا باید بگویم که ادعاهایشان هیچ گونه مبنایی ندارد وتاکنون نیز جرات نکرده بودند درباره او بد صحبت کنند چرا که مارادونا بسیار محبوب است. اما جامعه صهیونیستهای آرژانتین نمیتواند تحمل کند که شخصی محبوب و مشهور مانند مارادونا به نفع کشوری که تحت ستم آمریکاقرارداشته است صحبت کندبااین حال موضع گیری مارادونا باعث شکست ادعاهای صهیونیست ها شده است.


 


س:یک مقام انجمن اسرائیلی آرژانتین موسوم به آمیا ادعا کرده است که مارادونا اشتباه کرد و سخنان او تنها برآمیا تاثیر گذار نیست بلکه بر همه اندیشمندان آرژانتین اثر می گذارد شما در این باره چه عقیده ای دارید؟


 


ج: اگر مارادونا گفته بود که میخواهد به اسرائیل برود ، اینک او را مورد ستایش قرار می دادند و تبلیغات گسترده ای در این باره براه می انداختند اما اینک با اعلام خواسته او برای دیدار از ایران صهیونیستها یک بار دیگر خود را در برابر ملت مرعوب شده می بینند. در واقع مارادونا بیانگر احساسات مردم است و همواره از نهضتهای مردمی حمایت کرده است. این بار نخست نیست که مارادونا چنین حرکتی داشته اما چون از ایران و ملتی که با شجاعت از حقوق خود دفاع کرده است هدف حملات قراردارد اما صهیونیستها واقعا” باید به این نکته بیاندیشند که اسرائیل چه نکته ای برای تمجید دارد. جز آنکه در حال قتل عام ملت فلسطین و تجاوز به لبنان هستند. در مجموع امیدواریم که سفر مارادونا به ایران محقق شود چرا که او پیام آور صلح بین ملتهاست.


 


س:رهبران آمیا درتلاش برای ملاقات با مارادونا هستند تا به زعم خویش وضعیت ایران را برای او روشن کنندوبگویند که جمهوری اسلامی ایران درحمله علیه آمیا دست داشته است،ارزیابی شما ازاین شرایط چیست؟


 


ج:محققان زیادی درآرژانتین اعلام کرده اند که ایران هیچ ربطی به حادثه آمیا نداشته است. این افراد از دولت و دستگاه قضایی آرژانتین خواسته اند تحقیقات عمیقی درباره سرنخ اسرائیلی دررابطه با آمیا انجام دهد چرا که انفجار درساختمان آمیا درونی بود وهیچ حمله ای ازبیرون علیه آن صورت نگرفت؛اگرچه صهیونیستهاسعی می کنند مارادونا را متقاعد کنند اما او کسی است که همواره به صحبت افراد متفکر گوش داده است./