واکنش جواد نکونام و پرویز پرستویی به جایزه فیلم فرهادی

به نقل از خبرآنلاین: کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید صحنه کسب افتخار برای سینمای ایران اشک شوقش را در غربت جاری کرده است.

جواد نکونام موفقیت اصغر فرهادی و فیلم «جدایی نادر از سیمین» در یکی از مهم‌ترین جوایز سینمایی دنیا را تبریک گفت.

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان که مراسم شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب را به صورت زنده در شهر پامپلونای اسپانیا تماشا کرده، گفت: «راستش داشتم مراسم را نگاه می‌کردم و مدام گوشم را تیز کرده بودم که نام ایران را بشنوم.

وقتی این جایزه به فیلم کشورمان رسید و اسم فرهادی و نام ایران را شنیدم از خوشحالی، اشکم در آمد. نمی‌دانید وقتی در غربت هستید و می‌بینید یک هموطن‌تان این طور افتخار‌آفرینی می‌کند، چقدر به خودتان و ایرانی بودنتان افتخار می‌کنید.

این حسی بود که من در لحظه شنیدن اسم فیلم فرهادی داشتم.»

نکونام ادامه داد: «فیلم «جدایی نادر از سیمین» در سینماهای پامپلونا اکران شده بود. شهر ما شهر خیلی بزرگی نیست و خیلی از مردم شهر با من برخورد دارند و خیلی‌‌هایشان بعد از دیدن این فیلم از من درباره این فیلم و کارگردانش می‌پرسیدند.

خیلی‌ها از این فیلم خوششان آمده بود و از خوب بودن فیلم برایم می‌گفتند. بعد از کسب اینجایزه مهم من هنوز به تمرین تیم نرفتم تا واکنش هم‌تیمی‌هایم را ببینم، اما روز سه‌شنبه که تعطیل بودیم یکی از بچه‌های تیم ایمیل زده بود و این موفقیت را به من به عنوان یک ایرانی تبریک گفته بود.

جا دارد من هم از طریق شما، از صمیم قلب به اصغر فرهادی و سینمای ایران برای این موفقیت تبریک بگویم. واقعا لذت‌بخش است وقتی می‌بینی چنین موفقیت‌های بزرگی برای کشورمان بدست می‌آید و همه جا از ایران حرف می‌زنند.»

فیلم «جدایی نادر از سیمین» دوشنبه صبح در جوایز گلدن گلوب برنده جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان شد.

 

اشکهای پرویز پرستویی بعد از جایزه گرفتن اصغر فرهادی

به گزارش آخرین نیوز به نقل از ایسنا،در متن پیام تبریک این بازیگر آمده است: «هنرمند ارزشمند سینمای ایران آقای اصغر فرهادی عزیز یک سال است که شاهد موفقیت‌های پی در پی فیلم «جدایی نادر از سیمین» چه در داخل و چه در عرصه‌های بین‌المللی هستم، تا اینکه با گرفتن جایزه گلدن گلوب اشک شوق و غرور در چشمانم جاری شد و به عنوان یک ایرانی به خود بالیدم.

درود بر شما و یارانتان که افتخارآفرین بودید و پرچم فرهنگی ایران را به اهتزاز درآوردید. آرزو می‌کنم در مراسم اسکار نیز بر روی صحنه خوش بدرخشید و باز هم پیام صلح‌طلبی ایران و ایرانی را به تمام جهان برسانید.»

۲۹ دی ۱۳۹۰

5 نظر برای "واکنش جواد نکونام و پرویز پرستویی به جایزه فیلم فرهادی" ارسال شده
 1. شیر گفت:

  آقای پرستویی شما چون خودت همتا نداری رفیقاتم تکن خیلی با فیلمهات حال میکنیم

 2. ميترا گفت:

  آقای پرستویی شما افتخار ایران و ایرانی هستید سوپراستار هستید به عقیده من اوجوبه بازیگری هستید لحظاتی را که به تماشای ایفای نقش شما می نشینم با تمام وجودم شاهد واقعیاتی هستم که شما عاشقانه به تصویر کشاندید در ایمیل دیگری از شما تقاضائی داشتم منتظرم جواب بدهید خیلی شما هنرمند محبوب من هستید

 3. الي گفت:

  آقای اصغر فرهادی بعد از مدت ها باعث شدن به ایرانی بودنمون ببالیم و باعث افتخار همه ی ایرانیان شدند ای کاش همه مثل پرویز پرستویی عزیز با این قضیه برخورد می کردند ……….

 4. ناشناس گفت:

  عاشقتم آقای پرستویی

 5. نازی گفت:

  اقای پرستویی شاهکاریییییییییی….

نظرات بسته شده است.