واکنش قالیباف به ماجرای برف و نمک!

همانطور که گفتم خیلی گوشمان بدهکار این حرف‌ها نیست.برف جمع بشود می‌گویند نمک زیاد مصرف شده و آسفالت خراب شده است، برف جمع نشود می‌گویند مدیریت ضعیف است.اتوبوس بیاید می‌گویند؛ کم است.بهتر است رسانه‌ها دنبال این موضوعات نروند به دنبال کاهش باری از دوش مردم باشند.


شهردار تهران خبر ارسال نامه‌ای از سوی مهدی هاشمی رئیس ستاد تبصره ۱۳ به شورای شهر تهران مبنی بر قطع حمایت‌های مالی دولت نسبت به شهرداری تهران (به واسطه ضعف مدیریت شهرداری در بخش حمل و نقل) را تایید کرد.
 
به گزارش فارس ، محمد‌باقر قالیباف ظهر امروز در مراسم افتتاح رسمی ایستگاه‌های BRT در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص نامه مذکور در حالی که می‌خندید، گفت:اجازه دهید وارد این موضوعات نشویم.مردم ما از اختلاف و تنش میان مسئولان خوششان نمی آید. وارد این موضوعات نمی‌شوم.بله چنین نامه‌ای بوده است.روز گذشته این موضوع در شورای شهر مطرح شده است و پاسخ آن نیز داده می‌شود.


وی افزود: همانطور که گفتم خیلی گوشمان بدهکار این حرف‌ها نیست.برف جمع بشود می‌گویند نمک زیاد مصرف شده و آسفالت خراب شده است، برف جمع نشود می‌گویند مدیریت ضعیف است.اتوبوس بیاید می‌گویند؛ کم است.بهتر است رسانه‌ها دنبال این موضوعات نروند به دنبال کاهش باری از دوش مردم باشند.


شهردار تهران ادامه داد:بنا شده که شورای شهر از آقای هاشمی رئیس ستاد تبصره ۱۳ دعوت کند تا وی با حضور در شورا تعیین تکلیف کند و گزارشی از میزان کمک های این ستاد به شهرداری ارائه دهد که سخنگوی شورای شهر حتما نتایج این جلسه را اعلام خواهد کرد. وی تاکید کرد: لازم است همانگونه که جلسه‌ای در خصوص عملکرد ستاد تبصره ۱۳ در مجلس تشکیل شد؛ چنین جلسه‌ای در شورای شهر نیز تشکیل شود.با وجود آن که مسئولان این ستاد در نشست خود با نمایندگان متعهد به واگذاری بقیه سهمیه سال ۸۵ اتوبوس‌های شده بودند اما با وجود گذشت ۱۰ ماه از سال نه تنها سهمیه اتوبوس سال ۸۵ به شهرداری واگذار نشده بلکه از سهمیه سال ۸۶ نیز خبری نیست.


قالیباف در پاسخ به این سوال که آیا در این نامه به دلایل کارشکنی و ضعف مدیریت شهرداری تهران نیز اشاره شده است، گفت:خیر.هیچ دلیلی را مطرح نکرده‌اند.


وی در بخشی از اظهارات خود در جمع مدعوین این مراسم،‌تصریح کرد:قصه ما همانند مثل مربوط به سفر پدر و سفر با الاغ است.وقتی پدر و پسر با هم سوار الاغ شده بودند، گفتند چقدر بی‌رحم هستید … شهرداری نیز به مثابه این مثل هر کاری انجام می‌دهد باز هم حرفی برای اعتراض نسبت به عملکرد آن وجود دارد.تونل بزنیم، یک حرف می زنند.اتوبوس وارد کنیم حرف دیگر می‌زنند؛ گوش ما از این حرف‌ها پر است.دیگر گوشمان بدهکار این حرف‌ها نیست چرا که هدفمان برداشتن باری از روی دوش مردم است.


شهردار تهران در خصوص ازدحام مسافران در خط BRT و مشکلات موجود در آن گفت: دوستی در مطلبی نوشته بود که «آقای قالیباف آیا تا به حال دنده‌هاتون در اتوبوس شکسته»، نه نشکسته اما فشارها و مشکلات مردم را می‌بینیم.مسلما خطی که غرب و شرق شهر را در مدت زمان ۳۵ دقیقه آن هم با بلیت ۲۰ تومانی به هم وصل می‌کند با استقبال زیاد مردم مواجه می‌شود.در چنین شرایطی ازدحام مسافر دور از انتظار نیست.مسافتی که برای طی آن با تاکسی مسافر حداقل باید ۱۳۰۰ تومان پرداخت کند.


وی ادامه داد:با تغییر نوع اتوبوس‌ها این اشکالات برطرف می‌شود. تا پایان سال جاری با ورود آزمایشی چند دستگاه اتوبوس ۲ تا ۳ کابینه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و امیدواریم که در سال آتی ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس با کمک ستاد تبصره ۱۳ و مجلس خریداری شود تا بتوانیم در خطوط BRT که طبق برنامه قرار است تا پایان سال آینده ۳۰۰ کیلومتر مسیر رفت و برگشت راه‌اندازی شود، وارد ناوگان کنیم.


قالیباف تاکید کرد:به شرطی قول بهره‌برداری از خطوط جدید BRT به طول ۳۰۰ کیلومتر را می‌دهیم که دولت و مجلس در خرید و وارد کردن اتوبوس‌ها که بیشترین سهم نقدینگی را دارند، مساعدت‌های لازم را داشته باشند.


بر اساس این گزارش، قالیباف و تعدادی از مسئولان حاضر در جلسه بعد از اتمام مراسم در حالی که تعداد کثیری از خبرنگاران و عکاسان همچون همیشه نیز آنها را همراهی می کردند،سوار یکی از اتوبوس‌های BRT شدند.ازدحام جمعیت در این اتوبوس به قدری بالا بود که موجب اعتراض چند نفر از خبرنگاران نسبت به شهردار تهران مبنی بر این که چرا در جایگاه مخصوصی که برای مصاحبه شهردار در محل مراسم تعبیه شده بود به سوال خبرنگاران پاسخ نداده است، گفت: ما همیشه در خدمت خبرنگاران هستیم.


وی در پاسخ به خبرنگارانی که می‌گفتند که باید سختی کار بیشتری به خاطر این برنامه دریافت کنند،‌ با لبخند گفت:باید بفهمید مسافران چه می‌کشند.