وبا نداریم
تاکنون هیچ موردی از وبا در کشور مشاهده نشده است


خبرگزاری فارس: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: علی‌رغم شیوع وبا در کشورهای همسایه، با اقدامات پیشگیرانه پایگاه‌های مراقبت بهداشتی مرزی، تاکنون هیچ موردی از بیماری وبا در کشور مشاهده نشده است.


به گزارش خبرگزاری فارس با توجه به شیوع بیماری وبا در شمال کشور عراق، این وزارتخانه طی اطلاعیه‌ای ضمن اعلام اینکه تاکنون هیچ موردی از بیماری وبا در کشور مشاهده نشده است، به منظور پیشگیری از ابتلا هموطنان استانهای غربی کشور به بیماری وبا، توصیه‌هایی ارائه داد.
در این اطلاعیه با تأکید بر اینکه مصرف سبزیجات و میوه‌جات ضدعفونی نشده، خطر انتقال بیماری را تشدید می‌کند، خاطرنشان شده است: استفاده از منابع آب مطمئن و سالم، فوق‌العاده با اهمیت بوده و در صورت عدم دسترسی به آن باید نسبت به استفاده از آب بطری و یا جوشاندن آب مصرفی حداقل به میزان ۱۰ دقیقه اقدام کرد.
در ادامه این اطلاعیه به کلیه مسافران توصیه شده است که جهت تغییر PH محیط گوارشی (معده) از آبلیمو یا لیموی تازه استفاده نموده و همچنین قبل از غذا و بعد از اجابت مزاج حتماً نسبت به شستن دستها با صابون مایع اقدام نمایند.
گفتنی است، با توجه به اقدامات پیشگیرانه پایگاههای مراقبت بهداشتی مرزی، تاکنون هیچ مورد از بیماری وبا در کشور مشاهده نشده است.