وداع ایران با جام جهانی در دیدار برابر آنگولا

تیم ملی ایران آخرین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان را فردا (چهارشنبه) برابر آنگولا برگزار می‌کند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی کشورمان پس از دو شکست برابر مکزیک و پرتغال شانس صعود به دور یک هشتم نهایی را از دست داد. این در حالی است که تیم ملی آنگولا حریف ایران در این بازی انگیزه فراوانی برای موفقیت دارد، چرا که با شکست مکزیک برابر پرتغال و برتری آنگولا برابر ایران، این تیم جواز حضور در مرحله‌ی یک هشتم نهایی را به دست می‌آورد.


برانکو ایوانکوویچ قصد دارد تا در آخرین دیدار ایران بار دیگر ترکیب تیم را دست‌خوش تغییر سازد، بدین ترتیب به احتمال زیاد علی دایی بار دیگر برابر آنگولا بازوبند کاپیتانی را به دست می‌بندد و این بار نوبت علی کریمی است که نیمکت نشین شود.


به نظر می‌آید، ایوانکوویچ حتی پس از پایان کار ایران در جام‌جهانی نیز نتوانسته ترکیب ایده‌آل مورد نظرش را پیدا کند.


ملی‌پوشان ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ بر خلاف پیش بینی‌ها، نتوانستند همانند دو حضور پیشین رضایت مردم را کسب کنند و اکنون در دیدار پایانی قصد دارند تا از غرورشان دفاع کنند، مردم نیز انتظار دارند تا ستارگان پارسی در آخرین گام شجاعانه بازی کنند و پیروز شوند.


اما، شاگردان گونسالوس که درهر دو دیدار برابر پرتغال و مکزیک جانانه جنگیدند، این بار برای پیروزی تلاش خواهند کرد. آنها نیز مانند ایران با مشکل محرومیت ۲ بازیکن اصلی روبه‌رو هستند؛ اما، انگیزه‌شان بسیار بیشتر از حریف است، تیم ملی آنگولا با توجه به قدرت فیزیکی بازیکنانش در نیمه‌ی دوم می‌تواند ایران را دچار مشکل کند.