ورزشگاه آزادی سقف دار می شود؟
مدیر ورزشگاه آزادی گفت: خاویر کلمنته نمی‌تواند در مورد وضعیت چمن ورزشگاه آزادی تصمیم‌گیری کند.


حسین ضیا آذری در گفت و گو با خبرگزاری فارس، درباره اظهار نظر خاویر کلمنته مبنی بر بلند بودن چمن ورزشگاه آزادی برای دیدار با تیم ملی سوریه، اظهار داشت: نظر مربیان همواره محترم است؛ ‌اما در هر مسابقه رسمی، ناظران می توانند در این زمینه رای خود را صادر کنند. معتقدم کادر مربیان نمی تواند برای کیفیت زمین ورزشگاه، برای ما تصمیم گیری کنند.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در زمینه مدیریت ورزشگاه، از نزدیک با مسایل درگیر هستیم، بهتر می توانیم برای نوع کیفیت آن تصمیم‌گیری کنیم. فکر می‌کنم کیفیت زمین برای دیدار با سوریه آماده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
مدیر ورزشگاه آزادی راجع به یکی دیگر از نظرات کلمنته مبنی بر مسقف شدن ورزشگاه، تاکید کرد: این موضوع یکی دیگر از برنامه ها و طرح های ما بوده است؛ ‌اما برای ما اولویت ها بسیاری وجود دارد. کلمنته با توجه به اینکه در کشورهای اروپایی، ورزشگاه های مدرن زیادی را دیده و احساس می کند همین شرایط را می توانیم انجام دهیم؛ اما مشکلات در سیستم ورزشگاه آزادی وجود دارد که در وهله اول باید آنها را برطرف کنیم.
آذری ادامه داد: از سال‌ها قبل مسقف کردن ورزشگاه آزادی در برنامه های ما بوده و پیشنهاد کلمنته کاملاً منطقی و خوب است؛ ‌اما به دلیل فراوان بودن مشکلات، قولی به مردم نمی توانیم بدهیم. باشگاه هایی که ذینفع هستند، باید ما را در این زمینه یاری کنند تا خدمات افزایش یابند.
وی عنوان کرد: با توجه به احتمال بازنگری در آئین نامه‌های سازمان لیگ، برای ایجاد امکانات سخت افزاری از قبیل داشتن زمین مطلوب، ورزشگاه، خدمات و غیره که در فوتبال حرفه ای کاملاً ضروری است، به مسئولان سازمان طرح داده ایم و خواهان تغییراتی هستیم زیرا با ایجاد ساز و کارهای واقعی می توانیم توسعه ای پایدار در فوتبال ایران داشته باشیم.
وی اظهار داشت: نظر نهایی مردم بیش از هر کسی برای ما اهمیت دارد زیرا ایرانی ها مردمانی ورزش دوست هستند. ابراز رضایت آنها بیش از هر کسی برای ما اهمیت دارد و امیدوارم که تا کنون مردم از رفتار ما خشنود بوده باشند.
تیم های ملی ایران و سوریه فردا ساعت ۱۵ در ورزشگاه آزادی از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ با یکدیگر دیدار خواهند کرد.