ورزش هایی موثر برای تقویت مردانگی

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سرا برگرفته از نی نی بان، ۵ فعالیت ورزشی که مردان برای داشتن رابطه جنسی بهتر می‌ توانند انجام دهند. می‌ دانید ورزش کردن برای سلامتی شما مفید است. اما آیا می‌ دانستید فعالیت ‌های ورزشی انجام شده در باشگاه می‌ تواند به شما کمک کند تا زندگی جنسی بهتری داشته باشید؟

دکتر پیت مک کال، متخصص فیزیولوژی و مربی شخصی در انجمن آمریکایی فعالیت ورزشی (ACE) می‌ گوید: « ۳ تا ۴ بار ورزش کردن در هفته می‌ تواند کمک شایانی به تکنیک جنسی، انعطاف پذیری و مقاومت شما نماید».

بهترین گزینه ‌ها برای داشتن رابطه جنسی خوب کدامند؟ مک کال ۵ فعالیت ورزشی زیر را توصیه می‌ کند:

۱- ورزش ‌های کگل (Kegels)

انجام ورزش ‌های کگل یک فعالیت جنسی مناسب برای مردان نیز است زیرا این فعالیت ‌ها می‌ توانند به استقامت و کنترل کمک نمایند (از طریق تقویت ماهیچه ‌های PC یا عانه ای که به شما اجازه می‌ دهند تا جریان خروجی ادرار را متوقف کنید).

این نوع ورزش که به افتخار دکتر آرنولد کگل به این نام خوانده می‌ شود، باعث تقویت ماهیچه ‌های کف لگن شده و در نهایت تجربه مقاربت بهتری ایجاد می‌ کند.

مک کال می‌ گوید: «مردان می‌ توانند با استفاده از حرکات کگل از طریق انقباض این ماهیچه ‌ها پیش از ارضاء شدن، انزال خود را دچار تاخیر نمایند».

برای انجام کگل، هنگام خروج ادرار از خروج آن جلوگیری نمایید تا با ماهیچه ‌های PC خود آشنا شوید سپس در هر زمان و مکانی با منقبض کردن این ماهیچه ‌ها می‌ توانید ورزش ‌های کگل را انجام دهید. برای ۱۰ ثانیه عمل انقباض را انجام داده و سپس استراحت نمایید و هر چه می‌ توانید این فعالیت را تکرار کنید.

۲- وزنه برداری

تمرینات قدرتی می‌ تواند آن چیزی باشد که پزشکان برای زندگی جنسی شما دستور داده اند. مک کال می‌ گوید: «علت: وزنه برداری باعث تولید تستوسترون می‌ شود که پیش نیاز اولیه برای تحریک جنسی مردان به شمار می‌ رود».

وی توصیه می‌ کند تا وزنه برداری با تعداد تکرار ۱۰ مرتبه تا مرز خستگی کامل ادامه یابد. برخی از مطالعات نشان می‌ دهند که فعالیت ورزشی شدید و کوتاه مدت مانند وزنه برداری با سطوح افزایش یافته تستوسترون همراه است. برای ارتقای زندگی جنسی خود، تمریناتی مانند دراز نشست و شنا سوئدی را انجام دهید. این فعالیت ‌های ماهیچه ساز با تقویت شانه ‌ها، سینه و عضلات شکم به شما کمک خواهند کرد تا رابطه جنسی بهتری را تجربه نمایید. از آنجایی که ماهیچه ‌های بالا تنه ، در حین مقاربت جنسی مورد استفاده قرار می‌ گیرند، لذا تقویت این قسمت از بدن می‌ تواند مقاومت و استقامت فرد را افزایش دهد.

۳-پیاده روی سریع

در مطالعه انجام شده بر روی ۳۱۰۰۰ مرد با سن بیش‌تر از ۵۰ سال، محققان هاروارد دریافتند که فعالیت ‌های هوازی باعث افت ۳۰ درصدی خطر اختلال در نعوظ می‌ شود. به طور مشخص، بر اساس مطالعه ای دیگر، فعالیت هوازی که حداقل ۲۰۰ کالری در روز انرژی می‌ سوزاند (معادل پیاده روی سریع به میزان ۲ مایل) به طور چشمگیری می‌ تواند خطر اختلال در نعوظ را کاهش دهد.

تصور بر این است که پیاده روی سریع می‌ تواند به درمان اختلال در نعوظ ، از طریق بهبود گردش خون کمک کند.

مک کال می‌ گوید: «پیاده روی سریع، دویدن و سایر فعالیت ‌های هوازی، به همان دلیلی که از حمله ‌های قلبی جلوگیری می‌ کنند، به زندگی جنسی شما نیز کمک می‌ کنند.این نوع فعالیت ‌ها، رگهای خونی شما را پاک نگه می‌ دارد».

نتیجه: نعوظ طولانی تر و قدرتمندتر. فعالیت ‌های شدید مانند پیاده روی سریع و دویدن، باعث ترشح اندورفین ‌ها شده و آرامش شما را افزایش می‌ دهد. این امر می‌ تواند عملکرد جنسی شما را بهبود بخشد.

۴-یوگا

آیا می‌ خواهید زندگی جنسی خود را با حالات جدید مقاربت و نزدیکی متحول سازید؟ با تمرینات یوگا خواهید توانست رابطه جنسی بهتری را تجربه کنید. یوگا این اجازه را به شما می‌ دهد تا در حالات خلاقانه جدید قرار گرفته و بیشترین لذت را از مقاربت جنسی خود ببرید.

مک کال می‌ گوید: «یوگا به انعطاف پذیری شما کمک می‌ کند که می‌ تواند منجر به رابطه جنسی بهتر شود». برخی از متخصصان می‌ گویند تمرینات یوگا، استقامت شما را هنگام نزدیکی با افزایش میزان انرژی، بهبود می‌ بخشد.

مک کال حالاتی از یوگا را توصیه می‌ کند که ماهیچه ‌های لگن را تقویت می‌ کنند مانند حالت کمان، حالت طاووس (که تعادل ساعد و آرنج نیز نامیده می‌ شوند) و ایستادن بر روی شانه.

۵- شنا کردن

در مطالعه انجام شده دیگر در هاروارد بر روی ۱۶۰ شناگر زن و مرد، شناگرانی که در دهه ششم زندگی خود به سر می‌ برند زندگی جنسی قابل قیاس با دهه چهارم را رپرتاژ نمودند. از آنجایی که فعالیت جنسی می‌ تواند به صورت یک کنش مقاومتی باشد، شنا کردن در مسافت طولانی می‌ تواند توان کلی شما را به شدت افزایش دهد.

مک کال می‌ گوید: «شنا کردن به میزان حداقل ۳۰ دقیقه، ۳ مرتبه در هفته استقامت جنسی شما را بالا می‌ برد». شناکردن یک فعالیت عالی برای کم کردن وزن به شمار می‌ رود که در نهایت رابطه جنسی لذت بخش تری را برای شما به ارمغان می‌ آرود.

مطالعه تصادفی و سینگل بلایند (که در این نوع مطالعه فرد مورد آزمایش از ماهیت آن بی خـبـر است) انجام شده بر روی ۱۱۰ مرد چاق مبتلا به اختلال در نعوظ نشان داد که کاهش ۱۰ درصدی وزن در یک سوم موارد به بهبود زندگی جنسی آن‌ها کمک می‌ کند.

از دست دادن چربی اضافی بدن باعث ایجاد عضلات شکم شده و شما را به عنوان زوج ‌های بالقوه، جذاب تر جلوه می‌ دهد. نتیجه: رابطه جنسی بهتر.

تلاش کنید برخی از (یا تمامی) فعالیت ‌های فوق الذکر را انجام دهید تا تکنیک جنسی، استقامت و انعطاف پذیری تان بهبود یابد. همسر شما با توان جنسیتان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در ضمن به عنوان یک اثر جانبی، سالم تر شده و تناسب اندام بهتری پیدا خواهید کرد.

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۶ October 2015 | 6:30 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.