ورزش کردن به طور متناوب به کنترل قند کمک می کند

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج تحقیقات تاکید می کنند که ورزش کردن به طور متناوب و دوره‌ای نیز می‌تواند حساسیت انسولینی را در مبتلایان به دیابت نوع دو بهبود بخشد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، براساس مقاله ای که در مجله بیماری های متابولیسم و غدد منتشر شده است ، هرچند پیشتر تاکید می شد که بیماران دیابتی از ورزش های هوازی برای بهبود سلامت بهره بگیرند ، اکنون مشخص شده است هر نوع ورزشی در تنظیم قند خون این بیماران موثر است .
ورزش در درمان دیابت بسیار موثر است، زیرا نه تنها باعث پایین آوردن قند خون و کاهش مقاومت بدن به انسولین می شود، بلکه خطر بیماری های قلبی عروقی و نیاز به دارو در دیابت نوع ۲(دیابت غیر وابسته به انسولین)را کاهش می دهد.
تنظیم قند خون در دیابت مهمترین عامل پیشگیری از بروز عوارض این بیماری است .
پژوهشگران تاکید می کنند که یک برنامه ورزشی منظم و ممتد می تواند قند بدن شما را تثبیت کند ، نیاز به دارو و انسولین را کاهش دهد و تغییرات وزن را کنترل کند .
در افراد دیابتی ای که از انسولین و یا دیگر انواع داروهای خاص دیابت استفاده می کنند، فعالیت بدنی می تواند سبب افت ناگهانی قند خون گردد و افت قند خون می تواند در هنگام ورزش ، بلافاصله پس از تمرین و یا حتی یک روز پس از تمرین آشکار گردد.