ورود با کفش به کاخ سفید ممنوع شد!

اقدام خبرنگار عراقی در حمله به جرج بوش با لنگه‌ کفش که به گفته ناظران بین‌المللی، اوج تحقیر وی را در پایان دوره ریاست‌جمهوری نشان داد، واکنش‌های مختلفی را در چهار گوشه جهان داشته‌ است.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، خبرنگاران فلسطینی با اشاره به دیدار “محمود عباس” رئیس تشکیلات خودگردان و “جرج بوش” در کاخ سفید و احتمال تکرار این حادثه در نشست خبری مشترک این دو تن در روز جمعه آینده، با ارسال پیام‌های تلفنی این حادثه را به سخره گرفته و نوشتند که کاخ سفید از محمود عباس و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران فلسطینی همراه وی خواسته است که بدون کفش به کاخ سفید بروند.

همچنین در پیامی دیگر آمده است که بوش در دستوری رسمی اعلام کرده است که تمام خبرنگاران برای پوشش برنامه‌های وی باید بدون کفش حاضر شوند.

پیام دیگری می‌گوید: نیروهای امنیتی فلسطین پس از کشف یک انبار کفش در سندیکای روزنامه‌نگاران، به یک کارخانه کفش‌سازی در الخلیل حمله کردند.

پیام دیگری با این مضمون نیز در میان خبرنگاران فلسطینی منتشر شده است: یک روزنامه‌نگار به همراه تعداد زیادی لنگه‌کفش با شماره ۴۴ بازداشت شد.

اقدام خبرنگار عراقی در توهین به رئیس‌جمهور آمریکا و سیاست‌های جنگ‌طلبانه وی بازخورد‌های متفاوتی را در چهار گوشه جهان داشته است، اندیشمندان آمریکایی با ابراز خشم از بوش این اقدام را در نتیجه سیاست‌های اشتباه بوش دانسته و آن را توهینی به آمریکا نام گذاشته‌اند.

خبرنگاران افغان نیز در گفت‌وگوهای میان خود در کنفرانس مطبوعاتی با بوش سخنان طنز زیادی را مطرح کرده‌اند.