وزیران خوشبختی و تسامح در کابینه امارات!

امارات دست به یک سری تغییرات در ترکیب دولت زده و دو پست وزارتی جدید به نام‌های “وزیر خوشبختی” و “وزیر تسامح” را برای اولین بار در جهان ابداع کرده است.

خبرگزاری ایسنا: به نوشته روزنامه اماراتی الخلیج، محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر امارات و حاکم دوبی روز دوشنبه از بزرگترین تغییرات ساختاری در تاریخ دولت این کشور خـبـر داد.

وی در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت: ما بزرگترین تغییرات ساختاری را در تاریخ دولت فدرال ایجاد کرده‌ایم. دولت جدید شامل تعداد اندکی از وزارتخانه‌ها و تعداد بیشتری از وزرا برای برخورد با پرونده‌های ملی و استراتژیک است.

حاکم دوبی اعلام کرد: ما پست وزیر مشاور تسامح و وزیر مشاور خوشبختی را ایجاد کرده‌ایم. همچنین وزارت آموزش و پرورش با وزارت آموزش عالی ادغام شده و یک وزیر برای این وزارتخانه به همراه دو وزیر مشاور برای کمک به وی تعیین شده است. ما تصمیم گرفته‌ایم تا مؤسسه مدارس امارات را تأسیس کنیم و ساختار وزارت بهداشت را تغییر داده و نام آن را به وزارت بهداشت و پیشگیری جامعه تغییر بدهیم.

وی گفت: تغییرات شامل افزایش نقش وزارت خارجه نیز می‌شود طوری که این وزارتخانه بر کمک‌های بین‌المللی خارجی امارات نظارت خواهد داشت. همچنین قرار شده که وزارت توسعه و همکاری بین‌المللی به وزارت خارجه ملحق شده و نام آن به وزارت خارجه و همکاری بین‌المللی تغییر یابد.

این تغییرات در نشست دولت‌های جهان در دوبی اعلام شده است.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۹ February 2016 | 2:30 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.