ونگر: بخت آلمان و روسیه برای صعود به دیدار نهایی بیشتر است
بخت آلمان و روسیه برای صعود به دیدار نهایی بیشتر است


خبرگزاری فارس: سرمربی فرانسوی تیم فوتبال آرسنال گفت: با وجودی که دیدار تیم های ترکیه و آلمان در مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۰۸ برای هردو تیم دشوار است؛ اما تصور می کنم ژرمن ها برنده شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از شبکه یورو نیوز‌،‌ آرسن ونگر اظهار کرد: ژرمن ها همیشه راه‌های خوبی برای رسیدن به دیدار پایانی پیدا می کنند. گمان می کنم این دوره هم در یورو ۲۰۰۸ شاهد چنین حالتی باشیم.
این مربی شاخص افزود: آلمان‌ها در بازی درعین جدیت و تلاش زیاد، دست به نوعی بازی ساده درتاکتیک گروهی خود می زنند. آنها از تماس و نگه داشتن زیاد توپ پرهیز می کنند و خیلی ساده سعی به نزدیک شدن به دروازه حریف دارند و در این راه اغلب به موفقیت هم می رسند.
این مربی قدیمی در مورد عملکرد میشائیل بالاک بیان کرد: این بازیکن نوع تازه ای از فوتبال را ارائه می دهد و قادر است بخوبی تیم کشورش را هدایت کند. از نظر من بالاک تاثیرگذارترین بازیکن جام از روز نخست تا به امروز بوده است.
وی خاطر نشان ساخت: علاوه بر بالاک ،‌بازیکنی نظیر لوکاس پودولوسکی نیز مسابقات خوبی را پشت سرگذاشته است. با این حال فکر می کنم میزان تاثیرگذاری بالاک از او بیشتر بوده است.
این مربی در مورد دیگر بازی مرحله نیمه نهایی که میان اسپانیا و روسیه فردا شب برگزار می شود،‌ اظهار داشت: بنظرم بخت روسیه بیشتر از اسپانیا است. روس ها حالا به تیمی نترس تبدیل شده و از رویارویی با اسپانیایی ها واهمه ای ندارند.
دیدار تیم های ترکیه و آلمان امشب(چهارشنبه) در مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۰۸ در ورزشگاه سن یاکوب پارک بازل انجام خواهد شد.