محصولات دانلودی

ویروس جدید در پوشش دانلود اینترنت اکسپلورر ۷ منتشر شد

ویروس جدیدی به تازگی منتشر شده که در قالب ایمیل دانلود نسخه‌ی آزمایشی مرورگر وب مایکروسافت، رایانه‌ها را آلوده می‌کند.


به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اگر ایمیلی دریافت کردید که پیشنهاد می‌کند نسخه‌ی بتای ۲ اینترنت اکسپلورر ۷ (IE) را دانلود کنید، آن را حذف کنید زیرا ویروس جدیدی تحت پوشش نسخه‌ی آزمایشی مرورگر وب جدید مایکروسافت ظهور کرده است.

کارشناسان امنیتی خسارات گسترده‌ی ناشی از این ویروس را گزارش نکرده‌اند اما این ویروس به دلایلی از جمله گرافیک آن که کاربر را متقاعد می‌کند که ایمیل از طرف مایکروسافت است و اجرا شدن آن به محض کلیک کاربر بر روی یک لینک و دشوار شدن متوقف کردن آن از رسیدن به صندوق نامه‌ها، قابل توجه است.


بر اساس این گزارش عنوان این ایمیل، دانلود اینترنت اکسپلور ۷ است و با داشتن گرافیک مشابه نامه‌های مایکروسافت، به نظر می‌آید که از سوی این شرکت ارسال شده است و با یک کلیک فایل قابل اجرایی به نام IE7.EXE را دانلود خواهد کرد؛ این فایل در واقع ویروس جدیدی است که WIN32.GRUM نامیده می‌شود و کارشناسان همچنان در حال تحلیل آن هستند تا دریابند چه کاری انجام می‌دهد.


این ویروس از سوی سرورهای متعددی در جهان میزبانی شده است، از این رو شناسایی و پاک کردن آن‌ها زمان بر خواهد بود.


به گفته‌ی کارشناسان سرورهای میزبان این ویروس، سرورهایی هستند که هک شده‌اند؛ این ویروس تنها کاربران ویندوز را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مایکروسافت با آگاهی از این مساله در حال تحقیق در این خصوص است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما