وکیل مدافع صدام سرایدار شد

یک عضو تیم وکلای مدافع صدام دیکتاتور معدوم عراق به خاطر بی پولی و خودداری مردم از سپردن پرونده های خود به او مجبور شد تا سرایدار ساختمان در اردن شود.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه العرب الیوم چاپ اردن، “عصام الغزاوی” از زمان پایان جلسات محاکمه صدام نتوانست وکالت هیچ پرونده ای را نه در اردن و یا خارج از آن بگیرد، لذا مجبور شد تا دفتر خود را به خاطر مشکلات مالی بسته و به مشاغل های دیگری که رابطه ای با کار وکالت نداشت، روی بیاورد که آخرین آنها سرایداری یک ساختمان بود اما صاحب ساختمان تنها چند ساعت بعد از استخدام الغزاوی عذر وی را به خاطر ناتوانی جسمی اش خواست.


الغزاوی ۵۱ ساله از چند بیماری از جمله بیماری قلبی رنج می برد به گونه ای که نباید کارهای بدنی و پرتحرک انجام دهد.


الغزاوی همچنین از دوستان خود در کانون وکلای اردن برای یافتن شغلی در یکی از دفاتر وکالت کمک خواست اما تلاش های وی نتیجه ای نداشت.


او درباره وضعیت خود گفت: از زمان بسته شدن پرونده صدام، پرونده های زیادی به من محول شد اما موکلان من وقتی فهمیدند که من وکیل صدام بوده ام از ترس اینکه این مسئله بر روند رسیدگی به پرونده آنها تاثیر منفی نگذارد، سریعا پرونده خود را از من پس گرفتند.


الغزاوی افزود: من پیش از اینکه وکیل مدافع صدام شوم، به مدت ۱۵ سال در دفتر خودم کار می کردم و وضعیت اقتصادی مطلوبی داشتم و هم اکنون چون زیر ۶۰ سال عمر دارم و ۳۰ سال کامل نیز شاغل نبوده ام از بازنشستگی هم نمی توانم استفاده کنم.