محصولات دانلودی

یافته‌های جدید درباره رابطه نوع غذا و سرطان

جام‌جم آنلاین: تحقیقات نشان می‌دهد نوع غذایی که می‌خوریم بر احتمال ابتلا به برخی انواع سرطان تاثیر دارد.
به گزارش هلث‌دی ، این نتیجه تعدادی مطالعات ارائه شده در همایش انجمن امریکایی تحقیقات سرطان است.
زنانی که به ویژه از زمان کودکی، مقادیر زیادی سویا می‌خورند کمتر به سرطان سینه مبتلا می‌شوند. سایر مطالعات نشان داده‌اند وقوع سرطان کولون در مردانی که رژیم غذایی سرشار از ماهی دارند کمتر است.
همچنین مردان سیگاری که غذاهای حاوی ویتامین E (مانند سبزیجات دارای برگ سبز و آجیل ، غلات سبوس‌دار) مصرف می‌کنند نیز کمتر به سرطان‌های مربوط به دخانیات دچار می‌شوند.
به گفته محققان هر چه اطلاعات ما درباره سرطان افزایش می‌یابد، رابطه نوع غذا و این بیماری برایمان روشنتر می‌گردد اما این ارتباط بسیار پیچیده است.
برای مثال محققان هنوز دقیقا نمی‌دانند سویا چگونه بر احتمال سرطان سینه تاثیر می‌گذارد اما مطالعات انجام شده در مدل‌های حیوانی نشان می‌دهند یکی از اجزای سویا به نام ایزوفلاون‌ها اثرات حفاظت‌بخش مشابه با اثر استروژن دارند.
فرضیه این است که قرار گرفتن در معرض مواد شبیه به استروژن از اوایل زندگی می‌تواند باعث تغییراتی در تکامل بافت پستان شود که در آینده حساسیت آن به ترکیبات سرطان‌زا را کاهش می‌دهد. زمان قرار داشتن در معرض این ترکیبات شبه هورمونی یا هورمون‌ها نقش مهمی در این مورد ایفا می‌کند.
برای مثال چاقی در اوایل زندگی از خطر سرطان سینه پیش از یائسگی می‌کاهد زیرا بافت چربی نیز استروژن ترشح می‌کند اما به خوبی مشخص شده هورمون درمانی پس از یائسگی احتمال سرطان سینه را افزایش می‌دهد.
به هر حال محققان تاکید می‌کنند که برای اعلام نتایج قطعی تحقیقات بیشتر مورد نیاز است. مطالعات دیگر نیز نشان داده‌اند خوردن برخی مواد غذایی شامل ماهی از احتمال سرطان می‌کاهد.
برای مثال براساس یافته‌های یک تحقیق مصرف ماهی توسط افراد سیگاری خطر ابتلای آنان به سرطان را کم می‌کند چرا که سطوح بیشتر ویتامین E دریافت شده از طریق مواد غذایی با کاهش آسیب گلبول‌های سفید که شاخص کاهش سرطان است همراه است بنابراین علاوه بر توجه به توصیه‌های ترک سیگار که بهترین راه جلوگیری از سرطان‌های مربوط به دخانیات است ، بهره‌مندی از یک رژیم غذایی سرشار از ویتامین E را نیز می‌توان به عنوان راهکاری جهت به حداقل رساندن این آسیب‌ها در نظر گرفت.
به گفته محققان رژیم غذایی با بسیاری از فاکتورهای دیگر مانند ژن‌ها و سایر عوامل خارجی مانند سیگار تداخل می‌کنند.
توصیه مهم این است که از چاقی جلوگیری کنیم ، از سمومی همچون الکل و دخانیات پرهیز نموده و غذای متعادلی داشته باشیم که میزان چربی آن مناسب بوده و سرشار از سبزی و میوه تازه و غلات باشد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 19
  • ۲۷ آبان ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما