یزدانی خرم: قدرت کشتی ایران، در حد آسیا

رئیس فدراسیون کشتی گفت: باید قبول کنیم که قدرت و بضاعت کشتی ایران در حد مسابقات آسیایی است.

به گزارش فارس، محمدرضا یزدانی خرم اظهار داشت: در این دو سال که کشتی را تحویل گرفتم، هرچه از دستم برمی‌آمد، انجام دادم. دیگر باید برای این رشته چه کار می‌کردم که انجام ندادم.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم در کشتی به طرف جلو حرکت کنیم، باید به خوبی استعدادیابی کرده و روی قدرت بدنی کشتی‌گیران به شکل حرفه‌ای کار کنیم چرا که در این رشته حرف اول را بدنسازی می‌زند. کشتی‌گیر باید در اختیار ما باشد.
رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: آنهایی که برای المپیک در اختیار ما بودند، بهترین امکانات را برایشان فراهم کردیم. باید قبول کنیم قدرت ما در حد آسیایی است و اگر می‌خواهیم جهانی شویم، باید جهانی فکر کنیم.
وی در پاسخ به انتقادات بسیاری از کارشناسان درباره عملکرد کشتی‌گیران، خاطر نشان ساخت: کارشناس واقعی این رشته هستم که از نزدیک با تمامی جزییات آن آشنا و آنها را مشاهده می‌کنم. از کشتی دنیا عقب هستیم و باید از پایه شروع کنیم. اگر کشتی مشکل نداشت که مرا برای هدایت این فدراسیون نمی‌آوردند. معمولا روسای فدراسیون‌ها المپیک به المپیک عوض می‌شوند؛ اما از من خواسته شد در میانه راه این مسئولیت را بپذیرم و پذیرفتم. الان هم از هر کدام از کشتی‌گیران بپرسید معتقد است که تاکنون چنین امکاناتی را در اختیار نداشته است.
یزدانی خرم درباره تمرینات مدام کشتی‌گیران در خانه کشتی و نبود تنوع کافی گفت: بسیاری از افرادی که در المپیک مدال گرفته‌اند از داغستان هستند که فقط سالنی به اندازه شیرودی دارند. فکر می‌کنید که ما اگر امکان تغییر مکان را داشتیم انجام نمی‌دادیم.
وی در باره کم کردن وزن حمید سوریان در مسابقات آسیایی و تحلیل رفتن قوای جسمانی وی در المپیک تاکید کرد: یکی از مسایل مهمی که باید از این پس به صورت جدی و علمی با آن برخورد شود همین وزن کم کردن است ما بعد از المپیک کارهای اساسی خود را آغاز می‌کنیم اگر می‌خواهیم نتیجه بگیریم باید از پایه کار را شروع کنیم.
رئیس فدراسیون درباره عملکرد مربیان تصریح کرد: بهتر از این مربیان نداشتیم و کشتی‌گیران و کادر فنی هم که نمی‌خواستند به این راحتی حذف شوند. سرعت پیشرفت کشتی دنیا خیلی زیاد است و قدرتمان به آنها نرسید.

وی از استخدام مربی خارجی بعد از بازی‌های المپیک خبر داد و افزود:‌ پیش از این نیز به دنبال استخدام مربی خارجی بودیم؛ اما به دلیل در پیش بودن المپیک، نپذیرفتند. این مربیان در همان زمان نیز اذعان می‌داشتند که ایران در المپیک نتیجه درخوری نخواهد داشت.