یکی از تهیه‌کنندگان «مردان آهنین»: علاوه بر بخش‌های قدرتی، سازندگی «ارگ بم» را در سری جدید گنجانده‌ایم

یکی از تهیه‌کنندگان و کارگردانان «مردان آهنین» گفت: در سری جدید این مسابقه، علاوه بر «آیتم»های قدرتی، بخش‌هایی با مفهوم سازندگی بم گنجانده شده است.


محسن تقوی زنوز در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: در یکی از «آیتم»‌ها شرکت‌کنندگان باید فرغونی پر از آجر را با طناب به سمت بالا بکشند که در این بخش نوعی حس سازندگی مستقر است. کشیدن گاری که روی آن ماکتی از بخشی از بنای ارگ قدیم قرار دارد یکی دیگر از بخش‌های مسابقه است. البته این «آیتم»ها مانند سایر بخش‌ها از «آیتم»های جهانی محسوب می‌شود.


وی در ادامه گفت: ۲۱ «آیتم» برای سری جدید «مردان آهنین» طراحی شده است و ۳۰ ورزشکار با یکدیگر رقابت می‌کنند که ۲۰ تن آن‌ها به دور یک چهارم نهایی ۱۲ ورزشکار به نیمه نهایی و ۶ مرد آهنین به مرحله‌ی پایانی راه می‌یابند.


این کارگردان درباره‌ی تولید این مسابقه اظهار کرد: تصویربرداری «مردان آهنین» از دهه‌ی اول اسفند آغاز می‌شود و دو هفته به طول می‌انجامد.


به گفته‌ی تقوی زنوز، وزن بخش‌های مسابقه مقداری از دوره‌های قبل «مردان آهنین» سنگین‌تر و به «آیتم»‌های جهانی نزدیک‌تر شده است.


وی درباره‌ی تاثیر افزایش وزن «آیتم»ها بر سلامت ورزشکاران با توجه به آسیب‌دیدگی برخی از مردان آهنین در مسابقه‌ی سال گذشته اظهار کرد: آسیب‌دیدگی سال گذشته‌ی یکی از ورزشکاران مساله‌ی تبلیغی بود؛ چرا که بعدا مشخص شد که او در مسابقه آسیب ندیده بود و او آسیب‌دیدگی را برای ادامه ندادن رقابت بهانه قرار داده بود. علاوه بر آن ورزشکاران دیگر بر اثر انجام مراحل مسابقه ندیدند.


این تهیه‌کننده اضافه کرد: همانند سال گذشته، «آیتم»های سری جدید «مردان آهنین» مشابه مسابقات جهانی است. البته وزن برخی از «آیتم»ها حتی به رقابت‌های جهانی نیز نمی‌رسد.


وی درباره‌ی هماهنگی‌های انجام شده با کمیته‌ی قوی‌ترین مردان ایران به منظور جلوگیری از استفاده از مواد نیروزا برای شرکت در این مسابقه اظهار کرد: نظارت بر این امر به عهده‌ی کمیته‌ی قوی‌ترین مردان ایران است اما در نشست‌هایی که با مسوولان آن داشته‌ایم، دیده‌ایم که سخت‌گیری‌های زیادی نسبت به شرکت ورزشکاران در این مسابقه برای استفاده نکردن آنان از مواد نیروزا انجام می‌دهند و تست دوپینگ هم از ورزشکاران می‌گیرند.


تقوی زنوز در پایان درباره‌ی کارگردانی تلویزیونی «مردان آهنین» ادعا کرد: کارگردانی تلویزیونی این مسابقه سال گذشته نسبت به دوره‌های قبل از آن بهتر بوده است. بنابراین تلاش می‌کنیم که در تولید سری جدید «مردان آهنین» نه تنها این کیفیت را حفظ کنیمف بلکه آن را ارتقا بخشیم.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پخش «مردان آهنین» اول فروردین ماه سال ۱۳۸۶ به مدت ۱۵ شب از شبکه ۳ سیما آغاز می‌شود.