یک خبر شگفت انگیز/ تیم امید بازی رفت را ۳-۰ باخته بود!

بازیکنان تیم امید از چند ساعت قبل از بازی می دانستند که بازی رفت را برنده نشده اند، بلکه در اتفاقی عجیب نتیجه به سود عراق رقم خورده است.


فوتبال ایران مملو از اتفاقات شگفت انگیز است که نظیرش در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود. آخرین پرده از این اتفاقات، امروز رخ داد و ناظر بازی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران آمده بود، به مسئولان تیم امید ایران اعلام می کند که نتیجه بازی رفت ۳-۰ به سود عراق رقم خورده است!

علت تغییر نتیجه بازی رفت، استفاده از کمال کامیابی نیا در این بازی بوده که دو اخطاره بوده و مسئولان تیم امید بی توجه به این قضیه، او را نیمه دوم به زمین فرستاده اند. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم پیش از بازی رفت کتباً به فدراسیون ایران اعلام کرده بوده که کامیابی نیا محروم است ولی این نامه گویا «گم» شده است ! کامیابی نیا در بازی رفت مقابل قرقیزستان در دقیقه ۵۹ و در بازی برگشت در دقیقه ۷۳ کارت زرد گرفته بود که با یک جستجوی ساده بر روی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا می توان گزارش هر دو بازی رفت و برگشت مقابل قرقیزستان را دید. این اتفاق در حالی افتاده است که برخی از رسانه ها هم قبل از بازی رفت با عراق به این موضوع اشاره کرده بودند و حتی حضور کامیابی نیا در زمین باعث تعجب گزارشگر بازی نیز شد!

این اتفاق تاسف بار، از ظهر امروز جو تیم امید را به هم ریخت و بازیکنان بی روحیه چنین نمایش ناامید کننده ای را رقم زدند.

منصوریان: فاجعه بود/ وقتی کی روش فهمید یک ربع مات بود

شاید شما و تماشاگران در این بازی فکر کرده باشید که کادر فنی دیوانه است از اول بازی به فکر گل زدن به عراق است در حالی که ما برای صعود تنها یک مساوی می‌خواستیم.


علیرضا منصوریان در نشست خبری پس از بازی با تیم عراق، با تایید شکست سه بر صفر تیم امید در بازی رفت، گفت: متاسفانه امروز ساعت ۱۱:۳۰ در اردوی ما اتفاقی افتاد که همه بازیکنان پس از شنیدن آن تا ۴ ساعت فقط گریه می‌کردند.  این اتفاق برای فوتبال ما یک فاجعه است. ۴ ماه پیش یعنی در اوایل اسفند به فدراسیون اعلام کردند که کمال کامیابی‌نیا دو اخطاره است و در بازی بعدی ایران نمی‌تواند بازی کند اما امروز در اردوی ما تازه به ما گفته‌اند که در بازی قبل نباید از کامیابی‌نیا استفاده می‌کردیم به همین خاطر بازی رفت سه بر صفر به سود عراق اعلام شده است.

منصوریان ادامه داد: پس از آن همه بازیکنان را قسم دادم که این موضوع را به هیچ کس و حتی به خانواده‌های خود نگویند. تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که کاری کنیم که حماسه ملبورن تکرار شود. به همین خاطر به کریم باقری زنگ زدم و گفتم الان به تجربه و روحیه‌ای که به ما می‌دهی نیاز داریم. تا ساعت ۳ بعد از ظهر هنوز تردید داشتم این موضوع را به کی‌روش بگویم یا نه اما بالاخره این موضوع را به او گفتم چرا که او سوپروایز تیم ماست. وقتی کی‌روش این موضوع را فهمید یک ربع مات و مبهوت به من نگاه می‌کرد. تنها کاری که ما در این بازی می‌توانستیم کنیم این بود که با هم هم قسم شده و چهار گل به عراق بزنیم.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهم بار این شکست را از روی دوش خود بردارم، گفت: من سرمربی تیم هستم و مسوولیت باخت دو بر صفر را می‌پذیرم اما به من بگویید در کجای دنیا چنین اتفاقی می‌افتد که یک فدراسیون به کادر فنی تیمش نگوید کدام بازیکنان نمی‌توانند بازی کنند. شاید شما و تماشاگران در این بازی فکر کرده باشید که کادر فنی دیوانه است از اول بازی به فکر گل زدن به عراق است در حالی که ما برای صعود تنها یک مساوی می‌خواستیم.

منصوریان گفت: این اتفاق باید در کتاب گینس ثبت شود. نمی‌خواهم اسم کسی را بیاورم و برای اینکه از حقانیت از بازیکن خودم دفاع کنم آبروی فرد دیگری ریخته شود.

جمعه ۰۳/۰۴/۱۳۹۰