پاسخ احمدى نژاد به نامه امام جماعت مسجدى در آمریکا

– دکتر محمود احمدى نژاد رییس جمهور در پاسخ به نامه امام جماعت مسجدى در آمریکا با اشاره به اینکه امروز همه ملتها در جهان خواهان عدالت هستند و باید به همه انسانها احترام گذاشت تصریح کرد: اگر عدالت در پرتو ایمان، اخلاق و معنویت در روابط فردى و جمعى و در روابط دولتها و مردم حاکم باشد همه زمینه هاى ظلم و ستم از بین مى رود.

به گزارش سرویس فرهنگى آریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانى اخبار ریاست جمهوری، متن کامل پاسخ رئیس جمهور به نامه آقاى طالب عبدالرشید به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیمبرادر عزیز جناب آقاى امام الحاج طالب عبدالرشید


نامه شما دریافت شد.


امروز ملتها در همه جهان خواهان عدالت هستند.


اگر عدالت در روابط فردى- جمعى و در روابط دولتها و مردم و دولتها با یکدیگر حاکم باشد. همه زمینه هاى ظلم و ستم از بین مى رود،


استقرار عدالت مقصد برتر همه انبیاءالهى بوده است،


عدالت وقتى حاصل مى شود که در پرتو ایمان اخلاق و معنویت رشد یابد ، کسانى به عدالت متعهدند که مومن هستند،


– ایمان به خدا مطابق فطرت انسانى است،


– عدالت خواست قلبى همه بشریت است،


– انسانها بواسطه روح انسانى و فطرت الهى در همه عالم محترم هستند،


– حقیقت انسانى یک حقیقت واحد است،


بنابراین همه انسانها محترم هستند،کسانى که از فطرت الهى و حقیقت انسانى فاصله مى گیرند در واقع از عدالت از محبت از عشق فاصله مى گیرند.


راه نجات بشریت برگشت به فطرت الهى است و پیامبران همه فریاد بلند خداپرستى و تقوى و معنویت و عدالت بوده اند،


– بنابراین چون همه پیامبران منشاء الهى دارند به هم نزدیک و در صراط مستقیم الهى هستند.


از خداوند متعال اتحاد و وحدت مسلمانان و وحدت خداپرستان عالم و خیر وهدایت و نیکى براى همه انسانهاى روى زمین مسالت مى نمایم.


موفق و پیروز باشید
آقاى “الحاج طالب” امام جماعت مسجد اسلامى برادرى در آمریکا در نامه اى به دکتر احمدى نژاد رییس جمهورى اسلامى ایران، با بیان اینکه مسلمانان باید صداقت و پاکدلى و حرمت زندگى را به عنوان یک نظام اخلاقى دینى به ملت ها معرفى کنند، تصریح کرده است: ملت آمریکا رهبران قوى و مستقل از جمله رییس جمهورى اسلامى ایران را که از فقرا و ستمدیدگان حمایت مى کنند؛ گرامى مى دارند و آنها را محترم مى شمارند.