آخرین مطالب
گرانترین کالاها و محصولات فروش اینترنتی در ایراندرج حدیث پیامبر در مورد زنان بر روی فاکتور فست فود!۱۰ بازیکن برتر بازی FIFA 21تبلیغ حرمت سقط جنین توسط یک مسیحی در پشت ماشین!مجموعه ۳۰ جمله عاشقانه، انگیزشی، فلسفی و مفهومیدرباره شهدای عراقی که برای ایران جنگیدند!

نکونام: من با ۲۰۰ بازی ملّی هم علی دایی نمی‌شوم!

نامه جواد نکونام علی دایی

پاسخ نکونام به نامه علی دایی:

پیام حمایتی علی دایی در پی شایعات درباره جواد نکونام درباره میزان بازی ملی اش، باعث شد تا نکونام نیز نامه‌ای به علی دایی بنویسد.

در نامه کاپیتان تیم ملی آمده است:

امروز بسیار خرسندم بازوبندی را بر روی بازو بسته‌ام که در گذشته اسطوره‌ای چون تو به بازو بسته بود. امروز مثل تمام روزهای گذشته و مثل دورانی که در کنار هم بودیم، احساس می‌کنم یک‌دل هستیم و هر دو هیچ دغدغه‌ای جز سربلندی و خوشحالی ایران و ایرانی نداریم.

شما هیچ‌گاه برای رکورد زنی به زمین نرفتید. وقتی با سرشکسته و بانداژ شده، تنها برای پرچم ایران به زمین رفتید، عشق به وطن را اثبات کردید. علی دایی هیچ‌گاه با رکوردها اسطوره نشد، چه بسا رکوردداران دیگری هم بودند که به اندازه شما در ذهن مردم باقی نماندند. نیاز به هیچگونه توضیحی نیست که چگونه شما علی دایی شدید. برای من نیز رکوردشکنی در مقابل موفقیت ایران، کوچک‌ترین اهمیتی ندارد و نیک می‌دانم، حتی با انجام ۲۰۰ بازی ملی هم، هیچ‌گاه «علی دایی» نمی‌شوم. به یاد دارم، پس از اولین بازی ملی ام، شما کنار من که جوانی ۱۸ ساله بودم نشستید و گفتید: «ان‌شاءا… که ۲۰۰ بازی ملی انجام دهی.» همان جا متوجه شدم با چه بازیکن بزرگی همبازی هستم. بزرگ بودن، به اسم یا تعداد بازی نیست، بلکه به داشتن قلب بزرگ و روح بزرگ است که شما آن را دارید.

از اینکه توانستم در دوران بازیگری‌ام با شما در یک مستطیل قرار بگیرم، بسیار خرسندم و احساس غرور می‌کنم. و نیز، از این‌که توانستم شاگرد شما باشم افتخار می‌کنم. در روزهای سخت من و تیم ملی، این پیغام شما بی اندازه حس افتخار آفرینی را برای ایران عزیز در من تقویت کرد. شما با این پیغام واژه «مرد بودن» را بار دیگر برای من معنا کردید. در روزهایی که مردانگی و جوان‌مردی یافت نمی‌شود، این کار بزرگ شما تمام نامهربانی‌ها را از یاد ما برد. علی دایی باید به خاطر حس وطن پرستی‌اش الگوی همه باشد.

علی دایی با رکورد یا بدون رکورد، با هیچ‌کس قابل قیاس نیست و مانند او در فوتبال ایران نداریم. دعای خیر شما و تمام کسانی که آرزوی موفقیت ایران را دارند، گره‌گشای کار ما در استرالیا خواهد بود و همین جا به شما قول می‌دهم به‌عنوان فردی که بازوبند مقدس ایران را بر بازو بسته‌ام، جانم را برای وطنم بدهم. ان‌شاءا… موفقیت ما هدیه‌ای بی اندازه کوچک به شما و مردم ایران خواهد بود. افتخار می‌کنم که این نامه زیبا را برای من نوشتید. بدون شک شما بخشی انکار ناپذیر از تاریخ فوتبال ایران و جهانید. با نامه‌ای که نوشتید، به تمام «تیم ملی» انرژی دادید. از طرف همه بازیکنان تیم ملی قول می‌دهم که تا آخرین لحظه برای سربلندی ایران بجنگیم و می‌دانم شما بهتر از من می‌دانید، هر چقدر برای مردم ایران کار و تلاش کنیم، باز هم کم است. افتخارمان این است که شما از تیم ملی حمایت می‌کنید و دلتان برای فوتبال ایران می‌سوزد.

به امید دیدار و نیز همکاری دوباره. جواد نکونام، کوچک شما.

نامه جواد نکونام علی دایی

نامه روز گذشته علی دایی به نکونام:

در حالی که برخی بر این باور بودند که بازی کردن نکونام مقابل عراق صرفاً به منظور شکستن رکورد بازی‌های ملی علی دایی بود، سرمربی سابق پرسپولیس طی پیامی به کاپیتان تیم ملی از این موضوع ابراز خوشحالی کرد. در این پیام آمده است: آقا جواد! کاپیتان محترم تیم ملی، تلاش‌هایت را ارج می‌نهم و از این‌که به زودی عنوان بیش‌ترین بازی ملی در تیم کشورمان نصیب تو می‌شود از صمیم قلب خوشحالم و به تو تبریک می‌گویم. ورای این رکورد داخلی، آرزویم شکست رکورد بهترین گلزن ملی دنیا توسط یک ایرانی است که ان‌شاءالله این رکورد در دست یک ایرانی باقی بماند.
علی دایی در ادامه این پیام آورده است: می‌دانم کارلوس کی‌روش از تدارکات تیم دلخور است و آن گونه که شایسته تیم ملی بود، این تیم تجهیز و آماده نشد. اما با شناختی که از این مربی بزرگ و تو و هم‌بازیانت دارم می‌دانم که در عرصه جام ملت‌ها افتخارآفرینی خواهید کرد و نشان می‌دهید که با وجود همه مشکلات، می‌توان فعل خواستن را صرف کرد.
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال در بخش دیگری از این پیام آورده است به عنوان یک هوادار تیم ملی در لحظه لحظه بازی‌هایتان، خود را کنارتان می‌بینم و برای موفقیت این تیم دعا می‌کنم. ان‌شاءالله برای دیدار فینال در استرالیا خواهم بود تا از نزدیک جام را در دستان کاپیتان تیم ملی کشورم و سایر ملی‌پوشان ببینم. به کاستی‌ها و برخی اظهارات مغرضانه توجه نکن. تردیدی ندارم که تو و همبازیانت به همراه کی‌روش و کادرش شایسته بهترین‌ها هستند. به امید سربلندی ایران و ایرانی.